Boşanma Süreci

19 Aralık 2017 Salı, 20:04

Boşanma süreci, evliliklerde yaşanan anlaşmazlıkların sonucunda her iki tarafın ya da taraflardan birinin isteği doğrultusunda başlar. Her çift için tatsız olarak adlandırılacak boşanma davaları, tarafların boşanma isteklerini bildirmeleri ile başlar ve mahkemelerce görülür.

 

Boşanma davalarında daha sonradan pişman olmamak ve hakların en iyi şekilde korunabilmesi için alanında uzman boşanma avukatları tarafından davaların görülmesi önerilir. Dava öncesinde de boşanma dilekçesinin usulüne uygun şekilde hazırlanabilmesi de yine boşanma avukatının yönlendirmeleri ile sağlanır.

 

Boşanma davaları ister anlaşmalı boşanma olsun ister de çekişmeli boşanma olsun uzman boşanma avukatı ile temsil edilmek, her iki taraf için de geleceği etkileyecek sonuçlar ortaya çıkarır. Özellikle nafaka, tazminat ve velayet konularının oldukça önemli olduğu boşanma davaları, aile mahkemelerince görülmektedir. Yine dava gerekliliklerinin harfiyen yerine getirilip getirilmemesi boşanma davalarının süresini de etkilemektedir. Uzman bir boşanma avukatı tarafından hazırlanmamış dava dilekçesi, söz konusu davanın zamanında başlamamasına neden olabilir, gecikme yaşatabilir ve hatta bu davanın aylar ve yıllar sürmesine neden olabilmektedir. Bu sebeple uzman boşanma avukatı hazırlanma aşamasında da oldukça önem taşır.

 

Boşanma avukatı ücreti için belirli bir ücretten bahsedilemez. Baronun sunduğu ücret aralığında fakat davaların zorluk derecesine göre değişebilen güncel boşanma avukatı fiyatları 2018 için uzman avukatınıza başvurunuz.

 

İstanbul boşanma avukatı için uzman kadrosu ile hizmet veren Sezgin Hukuk Bürosu, boşanma davalarını da kapsayan tüm aile hukuku alanında çalışmalar yapmaktadır. Anlaşmalı boşanma ve çekişmeli boşanma için sorularınızı sormak ve danışmanlık almak için iletişime geçiniz.

 

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...