19 Mayıs 2022

2016 Avrupa Kupası Nerede?

0 0
2 min read
0 0

Her yıl düzenlenen ve futbol tutkunları için oldukça önemli olan bir organizasyon olan Avrupa Kupası, yine ekranların başına pek çok futbol severi toplamaya hazırlanıyor. Bu yıl Fransa içerisinde yapılacak olan organizasyonda Türkiye’de yer alıyor. Normalde 16 takımın mücadele etmiş olduğu bu organizasyon içerisinde bu yıl 24 takım yerini alıyor. Bu aşamada 24 takım 4’er takımlı olmak üzere 6 adet grubu ayrılıyor. Bu grupların içerisinde hangi takımın yer alacağı ise kuralar ile belirleniyor. Bu yıl 12 Aralık 2015 tarihinde yapılan kura çekimlerinde Türkiye Milli Takımı D grubunun içerisinde yerini almış durumdadır. Aynı şekilde bu grup içerisinde İspanya, Çek Cumhuriyeti ve Hırvatistan da yer almaktadır. 2016 Avrupa Kupası hangi ülkede yapılıyor merak ediyorsanız bu yıl Fransa bu organizasyonu üstleniyor. Aynı şekilde Fransa da dolaylı şekilde elemelerden çok daha rahat bir şekilde geçmiş oluyor.

Ne Zaman Yapılacak Maçlar?

Bu organizasyon 10 Haziran ile 10 Temmuz arasında yapılıyor. Öncelikle Türkiye’nin ilk açı 12 Haziran’da Hırvatistan’a karşı oynanacak. Bu maçın Paris’te yapılması kararlaştırılmış bir durumdur. Bugünden itibaren bilet satışlarının da yapılmaya başladığını bilmeniz gerekiyor. 17 Haziran tarihinde ise Nice kentinin içerisinde İspanya ile karşılaşacak olan milli takımımız 21 Haziran günü ise Lens Kentinde Çek Cumhuriyeti ile bir karşılaşmaya çıkacaktır. 2016 Avrupa Kupası maçları nerede diye soruyorsanız cevap Türkiye Milli Takımı için bu şekilde sıralanmıştır.

Gruptan Çıkma

Bir takımın gruptan çıkabilmesi için önemli olan atılan gol ve averajdır. Yani bu aşamada pek çok futbol yorumcusu Türkiye milli takımının kolaylıkla bulunduğu gruptan bir üst gruba çıkabileceğine inanıyor. Öncelikle 6 grup içerisinden 2’şer takım ve sonrasında da 3. Olan takımların arasından da 4 takım bir üst kademeye çıkarak lig 16 takım ile kalmış olduğu yerden devam edecek. 2016 Avrupa Kupası ne zaman sorusu 10 Haziran cevabını alıyor. Ama Türkiye için 10 Haziran değil, ilk maçının olduğu gün olan 12 Haziran başlangıç oluyor. Bu lig 10 Temmuz’da son buluyor.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Bir cevap yazın