17 Ocak 2022

2017 Yılının En Trend Estetik Ameliyatları

0 0
4 min read
0 0

Kadınların günümüzde vazgeçilmezi haline gelen estetik ameliyatları hakkında geniş bilgiye sahip olmak ister misiniz? Op. Dr. Ebru DURMUŞ, 2017 yılının en çok tercih edilen estetik işlemlerini sizler için açıklıyor. Kadınların botox ve selülit tedavisine oldukça yoğun ilgi gösterdiğini belirten DURMUŞ bu iki estetik operasyonu hakkında oldukça açıklayıcı bilgilerde bulundu. İşte o bilgilerden satır başları…

Botox Nedir? Botox Faydaları Nelerdir?

Botox, özellikle kadınların aktif olarak kullandığı ve her zaman daha güzel görünmek isteyen kadınların belli bir yaştan sonra veya bazı etkenlerden dolayı oluşan kırışıklıklar ve göçüklerin düzeltilmesine yarayan tıbbi bir yöntemdir. Yüzümüzde oluşan, yaşlılık, stres, güneş etkeni, menopoz veya sigara ile kötü hava gibi durumlara maruz kalınması sonucunda oluşan kırışıklıkların, derin veya normal düzey olması fark etmeksizin kapatılmasına yarayan, botox faydaları arasında da her zaman olumlu sonuçlara ulaşmanızı söyleyebileceğimiz bir kozmetik ve nöroloji yöntemidir. Sadece kırışıklıkların kapatılması değil, yaz veya kış fark etmeksizin durmadan aşırı terleyen insanların da botox tedavisi yapılması sonucunda düzeldiği gözlemlenmiş ve aktif olarak kullanılan bir yöntemdir.

botox

Ancak daha çok kozmetik alanda başvurulan botox İzmir ilimizde oldukça fazla tercih edilen ve insanların kendilerini iyi hissetmesini sağlayıp, yaşlılık belirtilerini ortadan kaldırmaktadır. Tıbbî bir işlem olan ve kesinlikle büyük zararlara neden olmayan botox yöntemi, herkesin kullanmasına fırsat tanıyan bir yöntem olarak bilinmektedir. 18 ile 65 yaş arasında olan herkesin rahatlıkla başvurabileceği, her zaman kolay ve acısız olarak 10 15 dakika gibi bir sürede uygulanan yöntem olması sayesinde, botox faydaları insanlara oldukça çekici gelmektedir. Kendinizi daima daha iyi hissetmeniz ve oldukça rahat uygulanmasıyla kolaylıkla üstesinden gelebileceğiniz botox yöntemiyle birlikte, en iyi sonuçlara sizlerde ulaşabilirsiniz. İstediğiniz zaman botox firmalarına ulaşıp, bilgi alabilir veya hizmet alabilirsiniz. Sizde bu tedavi yöntemini kullanmak isterseniz Botox Kırışıklık ve Terleme Tedavisi sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Kadınların en çok ilgisini çeken bir diğer estetik yöntemi de selülit tedavisidir. Özellikle yaklaştığımız bu yaz aylarına güzel ve fit bir şekilde girmeyi amaçlayan kadınlar selülitlerinden kurtulmaya çalışıyor. Peki nedir bu selülit tedavisi gelin şimdi bu tedavi hakkında daha detaylı bilgiler verelim isterseniz işte detaylar;

Selülit Tedavisi

Sağlıklı ve güzel bir görüntüye sahip olan kadınların her zaman istekleri ilk şey; selülitlerden kurtulmaktır. Her zaman en güzel görüntüyü özellikle yaz aylarında sergilemek isteyen kadınların istedikleri gibi bir vücuda sahip olabilmeleri için, büyük sorunlar ortaya koyan selülitlerden kurtulmak önem arz eder. Selülit, deri altında belli bir bölümde yağın birikmesi sonucunda ortaya çıkan portakal kabuğu renginde ve dokusundaki kötü görüntüdür. Selülit tedavisi sonucunda bu olumsuzluğun önüne geçilebileceği gibi; kendi içinde farklı aşamaları bulunmaktadır.

selülit tedavisi

Birinci derece selülit, dışarıdan bakıldığı zaman görülmez. Ancak elle sıkıldığı zaman portakal kabuğu görüntüsü sergilenir. İkinci derece selülit ise; hafif şekilde dışarıdan görünür. Fakat fazla belirgin olmadığı için, dikkatli baktığınız zaman ortaya çıkar. Üçüncü derece ise; direkt olarak belli olan ve bazı zamanlarda ağrı yapan türüdür. İlk aşamadan son aşamaya kadar farklı tedavi yöntemleri kullanıldığı gibi; her zaman dereceye göre etki göstermektedir. Selülit tedavileri ise; LPG, masaj, AVT, mezoterapi, ozon tedavisi ve lazer lipoliz olarak karşımıza çıkmaktadır. En fazla kullanılan ve farklı aşamalarda başvurulan bu yöntemlerle birlikte, kalıcı çözümler elde etmek mümkündür. Profesyonel şekilde destek almak isterseniz www.myraestetik.com/vucut-bicimlendirme-selilut-ve-incelme-tedavisi bölümünden de öğrenebilirsiniz.

Selülit tedavisi her ne kadar her zaman yapılabilse de; selülit oluşmasını farklı yöntemlerle de önleyebilirsiniz. Her zaman sağlıklı beslenmek ve selülit diyetlerine başvurmak, bunların başında gelmektedir. Zaman zaman uygulamanız gereken diyetler sonucunda, daha geç oluşmasını veya oluşmamasını kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Bir cevap yazın