5 Mart 2021

3 adımda evliliğinizi kurtarın

Eşinizle aranızda sorunlar yaşamaya başladığınızda hemen pes etmek yerine 3 adımda evliliğinizi eski günlerdeki haline döndürebilirsiniz.<br />
0 0

Evliliğinizde sorunlar yaşamaya başladığınızda karamsarlığa kapılıp hemen ayrılık kararı almaya yönelmeyin. Bunların yerine sorunları nasıl çözebileceğinize odaklanın. Eşinizle ilişkinizi düzeltmek için bu önerilere mutlaka göz gezdirin.

İşte evliliğinizi kurtarmanın 3 yolu…

Yardıma ihtiyacınız varsa söyleyin

Evdeki tüm sorumluluğu kendinize yüklemek yerine eşinizden de destek alın. Erkekler, çoğu zaman yardıma ihtiyacınız olduğunu anlayamazlar. Bu sebeple ihtiyacınızı dile getirmenizde fayda var. Tüm günün stresini ve yorgunluğunun üstesinden birlikte geldiğinizde evliliğinizin de bu durumdan iyi sonuçlar elde ettiğini ve küçük değişimlerin mucize etkilerini göreceksiniz.

Kendiniz için zaman ayırın

Tüm gününüzü çocuklarınıza ya da ev işlerine mi adıyorsunuz? Gün içinde kendinize küçük molalar verip yalnızca yapmak istediklerinize odaklanın. Bu süre yalnızca 15 dakika bile olsa biraz kendinizi dinleyin, bakım yapın ya da sevdiğiniz bir işle uğraşın. Unutmayın, eğer kendinize vakit ayırmayı başaramazsanız eşinizle de kaliteli vakit geçiremezsiniz.

Onunla neden evlendiğinizi hatırlayın

Evlilikte her zaman mutlu anlarla dolu olmuyor. Çiftler, mutlulukların yanında zor ve sıkıntılı dönemlerden de geçebiliyor. Eşinizle kötü bir dönemden geçtiğinizi düşündüğünüzde, sevgili olduğunuz zamanları gözünüzün önüne getirin ve onun geçmişte sizi her halinizle nasıl kabul ettiğini hatırlayın. Olumsuz şeylere odaklandığınızda olumlu şeylerin yaşanmayacağını da unutmayın. Evliliğinizi iyi bir çizgide götürmek için, sorunların üstesinden birlikte gelmeye bakın ve kimsenin mükemmel olmadığını bir kez daha hatırlayın.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Bir cevap yazın