22 Mayıs 2022

6.Sınıf Matematik Konuları

0 0
2 min read
0 0

Okulistik öğrenciler, öğretmenler ve hatta veliler için kurulmuş bir dijital eğitim ve öğretim platformudur. Öğrencilere etkileşimli konu anlatımları, videolar, oyunlar, filmler, testler ve destekleyici e-kitaplar ile yardımcı olurken öğretmenlere ders anlatımları için hazırlanırken yol arkadaşı, velilere de çocuklarının başarılarını takip etmeleri için destek olur.

Okulistik’ de bir öğrencinin sınıfına gör öğretim yılındaki Millî Eğitim Bakanlığı uyumlu müfredata uygun tüm konuları yer alır. Sistemde dersler konu ağacı mantığı ile görülür. Yani öğrenci hangi dersi çalışmak istiyorsa onun altındaki konuları görür ve eğitim içeriklerine ulaşır. Örneğin; 6.sınıf matematik konuları tam sayılar ünitesini seçtiğinde çalışmak istediği konuları ve eğitim içeriklerine ulaşabilir. Eğitim içerikleri ise etkileşimli konu anlatımı animasyonları, videoları, etkinlikler, çalışma kağıtları, soru çözümü videoları, konu testleri ve e-kitaplardan oluşuyor.

Ezberci eğitimi reddeden ve öğrencinin kendisinin içselleştirerek öğrendiği yapılandırıcı eğitim modelini benimseyen Okulistik, modelin uyguladığı basamaklara göre animasyon ve etkinlikler düzenler. Ayrıca öğrencinin başarısını öğretmenlerine, velisine ve hatta okul müdürüne bile raporlayabilen bir sistem ile çalışır. Böylece öğrenci sadece sınav düzeyinde ölçülmez, konu anlatımları bazında da başarısını test eder. Okulistik ders aralarında molalar ile öğrencilere sunulan algıyı, dikkati geliştiren eğlendirici oyunlar ile sürecin daha verimli geçmesini sağlar. Ödevleri baskı halinde alabilen öğrenciler, anlayamadıkları konuları da tekrar etme şansı yakalar.

Ayrıca TEOG odaklı da olan platform öğrencilerin sınava yabancı kalmadan çalışmasını sağlayarak, yardımcı kitaplar ya da testler ile aktifleşmelerini de sağlar. Filmler bölümünde ise çeşitli bilim insanları, sanatçı ve liderlerin hayatlarını anlatan bilgilendirici belgeseller ile eğitim süreçlerini renklendirir. Gerçek bir okuldan farksız olan Okulistik’ de kantin bölümü de yer alıyor. Bu bölümde de öğrenciler arkadaşlarına ulaşarak mesajlaşabilir ya da sistem, çalıştıkları derslerin konuları ile ilgili paylaşımlarda bulunabilirler. İnteraktif bir eğitim ve öğretim modeli sunan Okulistik ile öğrenciler sıkıcı ders çalışma süreçlerini keyifli hale getirir. Veliler okulda ders anlatımlarına yardımcı olsun diye bu platformdan destek alır. Veliler de akılları öğrencilerinde kalmadan Okulistik ile çalıştıkları öğretim yılını sıkıntısız atlatabilir.

 

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Bir cevap yazın