22 Mayıs 2022

Acnelyse Krem Nasıl Bir Şeydir,Fiyatı Nedir, Kullanıcı Yorumları

0 0
4 min read
0 0

Sivilce(akne) birçok kişinin problemi olmaya devam ediyor. Bu cilt sorunu için ne yapabilirim diyen çok fazla kişi mevcuttur. İşte bu soru için bugün size acnelyse isimli krem hakkında bilgiler vereceğiz. Acnelyse krem sarı renkli ve etkili bir cilt ürünüdür. Haricen uygulanarak kullanılan cildi soyucu etkisi olan bir formüldür. Yani cildin üst kısmındaki ölü derileri atarak canlı deriyi ortaya çıkarır.İçerisinde retinoik asit (A vitamini) bulundurduğu için cildi yeniler ve sivilcelerin yanında cilt lekelerini de giderir. Bu ilaç Abdi İbrahim İlaç Sanayi tarafından 20 gramlık alüminyum tüplerde üretilmektedir. Birçok dermatoloğunda sıklıkla yazdığı ilaçların başında gelmektedir. Sivilce,siyah nokta, cilt lekeleri için kullanılan bu ürün ilk önce sivilceleri(akneleri) arttırıyor daha sonra ise iyileştirme sağlayarak tüm sivilceleri kurutuyor. Bu şekilde deri altında hiç bir oluşum kalmıyor. Şimdi de bu konu hakkında diğer detaylara bakalım.

 

Acnelyse Krem Nedir, Nasıl Bir Şeydir?

Acnelyse krem nedir diyenlere hemen ifade edelim. Sivilce tedavisi kullanılan cildi soyma ve yenileme özelliği olan A vitamini bulunduran kremdir. Kremin etken maddesi retinoik isimli A vitamini türevidir. Bilindiği gibi sivilceler için en iyi tedavi yöntemi de A vitaminidir. Ölü deriyi ortadan kaldırarak sağlıklı ve canlı deriyi ortaya çıkarır. Bundan dolayı da ilk kullanımlarda ciltte kızarıklık oluşturur ve de hafif kaşıntı yapabilir.

 

Nerelerde Kullanılır, Hangi Noktalarda Fayda Sağlar?

Fayda sağlanan alanlarda kullanıldığında güzel sonuçlar alacaksınız. Bu konuda doğru kullanım alanlarının önemli olduğunun altını çizelim. İşte kullanım alanları;

 • Sivilcelerin gideirlmesinde
 • İltihaplı sivilcelerin kurutulmasında
 • Akne vulgaris isimli bakterilerin öldürülmesinde
 • Siyah noktaların azaltılmasında
 • Ölü derinin soyularak atılmasında
 • Cildin yenilenmesinde ve parlaklık kazandırılmasında
 • Cilt renginin açılmasında ve sağlıklı cilt renginin ortaya çıkarılmasında
 • Sivilce lekelerinin giderilmesinde
 • Sedef hastalığının tedavisinde
 • Balık pulu hastalığının tedavisinde
 • Güneş lekeleri ve yanık izlerinin tedavisinde bu krem kullanılır.

 

Acnelyse Krem Nasıl Kullanılır?

Doğru kullanımın öneminin altını sürekli çiziyoruz. Doğru şekilde ve düzenli kullandığınızda gerçekten önemli faydalar sağlayacaksınız. İşte kullanım şekli;

-İlk önce hastalıklı bölge güzelce temizlenir ve kurulanır.

-İnce bir tabak halinde hastalıklı bölge ve çevresine bu krem hafif parmak hareketleri ile yedirilir.

-Göz, burun kenarlarına bu kremi uygulamayınız.

-Hekiminizin size bir kullanım tavsiyesi yok is günde bir kere kullanmak yeterli olacaktır. Yalnız akne yoğunluğuna göre de günde iki kere de kullanılabilir.

-ilk kullanımlarda sivilcelerin artacağı unutulmamalıdır. Bu artış ortalama 1 hafta kadar sürecektir, bu süreden sonra ise gittikçe düzelecektir. ilk iyileşmeler ortalama 1.5 ay içerisinde görülür hale gelir.

 

Yan Etkileri Var Mıdır?

Yan etkilerinin ortaya çıkma ihtimali çok çok azdır. Bu etkileri görme ihtimaliniz azdır bundan dolayı da herhangi bir endişe taşımanıza gerek yoktur. Aşağıda sayacağımız etkiler çok fazla ortaya çıkarsa bu ilacı kullanmayı bırakın.

-Deride kaşıntı hissi

-Ciltte batma durumu ve rahatsızlığı

-Su dolu keseciklerin oluşması

-Dilde,yüzde,boğazda şişlik

-Nefes alış verişin zorlaşması

-Cildin hassaslaşması

-Ciltte kuruluk,soyulma, kızarıklık

 

Fiyatı Ne Kadardır, Nereden Alabilirim?

Acnelyse krem fiyatı 28 TL’den eczanelerde satılmaktadır. Eczane dışında herhangi bir yerde satışı mümkün değildir. Reçeteli ya da reçetesiz olarak bu kremi satın alabilirsiniz. Reçeteli aldığınızda sağlık güvencenin bu ilacın bedelini karşılamaktadır. Satın alırken son kullanma tarihine ve tüpün ağzının açılmamış olmasına dikkat edin.

 

Acnelyse Krem ve Muadilleri(Eş Değerleri)

Bu ürünü bulamadığınızda alternatif olarak kullanıp aynı etkileri göreceğiniz ürünlerde mevcuttur. Bunların isimlerini aşağıda sıraladık bunlar size yardımcı olacaktır.

-Benzamycin jel

-Clindoxyl

-Aknilox jel

-Sivex losyon

-Isotrexın jel

-Imex krem

-Nadixa krem

Kaynak: https://ciltbakimim.com/acnelyse-krem-ne-ise-yararfiyati-ne-kadardirkullananlarin-yorumlari-h584.html

Happy
Happy
60 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
20 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
20 %
Surprise
Surprise
0 %

Bir cevap yazın