16 Mayıs 2022

Ailelere açıklaması en zor meslekleri anlatma sanatı

0 0
2 min read
16 bin yetişkinle yapılan bir araştırma, size yardımcı olabilmek için ailelere anlatması en zor 10 mesleği nasıl anlatabileceğinizi açıkladı. İşte sonuçları...<br />
0 0

Gelişen teknoloji dünyasında yeni mesleklerin ortaya çıkması ile, aileler çocuklarının yaptıkları işleri anlamakta güçlük çekmeye başladı. Business Insider’a göre profesyonel sosyal medya sitesi Linkedin’de 16 bin yetişkinle yapılan araştırma sonuçları ailelerin üçte birinin, çocuklarının yaptığı işi anlamakta güçlük çektiğini ortaya koydu.

İşte o 10 meslek…

Yatırım bankacısı

Ailelere anlatmanın yolu’ Parası olanla paraya ihtiyacı olan insanları bir araya getirerek onların şirket, hisse vs. alım satımına yardımcı olmak.

Spor takımı menajerliği 

Ailelere anlatmanın yolu’ Takımı kazanacağına inandırmak, oyun esnasında stratejiler geliştirmek ve oyuncularla teknik direktörü idare etmek.

Halkla ilişkiler müdürlüğü

Ailelere anlatmanın yolu’ Müşterilerinizin verdiği röportajlarda iyi görünmesini sağlamak, medya ilişkilerini düzenlemek.

Radyo yapımcısı

Ailelere anlatmanın yolu’ Bir radyo programını yönetmek, müziklerini, konuklarını seçerek yayın akışını hazırlamak.

Sosyolog 

Ailelere anlatmanın yolu’ İnsanların inanç ve davranış biçimlerini onlarla anketler yaparak ve görüşmeler gerçekleştirerek ortaya çıkarmak.

Redaktör

Ailelere anlatmanın yolu’ Bir yazıdaki her türlü başlık, gramer hatası, yazım dili hatalarını düzeltmek, okunur hale getirmek.

Sosyal medya uzmanı

Ailelere anlatmanın yolu’ Facebook, Twitter gibi sosyal medya mecralarında çalıştığınız şirketin halkla ilişkilerini düzenlemek, şirketin tanıtımını sağlamak.

Veri bilimcisi 

Ailelere anlatmanın yolu’ İş yerindeki bilgilerin doğru analiz edilerek yöneticilerin doğru kararlar vermelerine yardımcı olmak.

Aktüerlik 

Ailelere anlatmanın yolu’ Bir şirketin gelecekte karşılaşabileceği finansal ve ekonomik riskleri değerlendirmek.

Web tasarımcısı 

Ailelere anlatmanın yolu’ Bir internet sitesinin görüntüsünü tasarlamak.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Bir cevap yazın