17 Ocak 2022

Alexandrite Lazer

0 0
2 min read
0 0

Makina özelliklerine başlamadan önce, öncelikle lazer epilasyonundan bahsetmek gerekirse: lazer günümüzde estetik kaygı ile yaygınlaşmıştır ancak tabii ki lazer epilasyonu tek çözümü olan tıbbi nedenleri de bulunmaktadır. Ağda ve tıraş sonrası artan killerin ve bu tarz ürünlerle yapılan epilasyon sonucu artan tahriş olma durumunun tek çözümü lazer epilasyondur. Ayrıca kalıtım, irk ve hormonal durum da insanlarda tüylenmeye neden olduğu için ilk olarak bu sorunların çözümüne tıbbi olarak bakılmalı ve gerektiği noktada lazer ile çözüm yoluna gidilmelidir.

Makina Özellikleri nelerdir?

Ilık olarak akla gelen soru,  Alexandrite lazer epilasyonun bir zararı var mıdır? Bu sorunun cevabi hayır, lazer iyonize olmayan lazer demektir yani bu enerji hücre mutasyonuna etki etmediği için zararı yoktur, tek etkisi kil molekülleridir.

Lazer epilasyonunun Riskleri nelerdir?

Öncelikle Alexandrite lazer epilasyonun etkisi acık ve koyu tenli insanlarda farklılık göstermektedir. Yani ten rengi ne kadar acık ise etkisi daha az olacaktır, ten rengi ne kadar koyu ise: cilde uygulanan Alexandrite lazer operasyonu melanin maddesi tarafından da emileceği için ciltte zaman zaman renk açılması ve koyulaşmasına da neden olabilir, Bu süreç normaldir ve doktorunuz tarafından incelenecektir. Dikkat edilmesi gereken husus Alexandrite lazer cihazı ile epilasyonu yaptırdığınız süreçte güneşlenme, güneş odası gibi vücudunuza dışarıdan melanine etki edecek hiç bir operasyon yapılmamalıdır, aksi halde ciltte yanma ve kabuklanma görülebilir.

Alexandrite Lazer epilasyonu seansı:

Bu süreç tamamen işlem yapılacak bölge ve cinsiyete göre etki etmektedir. Örneğin küçük bir alanda yapılan işlem 10-15 dk. Sürdüğü gibi, daha geniş alanlarda ağrı esiği de dikkate alınarak bu süreç 60-90 dakikayı bulmaktadır.

Lazer Epilasyonu neden tercih edilir?

Bu yöntem sadece estetik kaygı için kullanılmaz, batik tüy tedavisinde, kil dönme problemlerinde ve hormonal olmayan asri tüylenmede tedavi amaçlı kullanılmaktadır.

Lazer işlemi sırasında acı hissedilir mi?

Acı hissetme durumu öncelikle makina tipi ile bağlantılar. Bu nokta için öncelikle makina seçiminde cilt tipinize de bağlı olarak profesyonel bir yârdim almanız tercih edilir. Ayrıca kişiye bağlı olarak acı esiği de çok önemlidir. Son olarak uygulama yapılan bölge ne kadar hassas ise acı hissiyatı da o kadar yüksek olacaktır. Örneğin dudak ustu en hassas bölgelerdendir, burada hissettiğiniz acıyı yüzeyi daha geniş, sert ve daha kuru bölgelerinizde hissetmezsiniz, örneğin bacak ustu gibi.  Detaylı bilgi için http://www.alexandrite.com.tr sitesi size gerekli bilgilerin temini için yardımcı olacaktır.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Bir cevap yazın