5 Mart 2021

Ameliyatsız Dudak Dolgusu Estetiği

0 0

Dudak dolgusu, dudaklara yapılan bir estetik uygulamadır.

Dudak Dolgusu Neden Yapılır?

Dudak dolgusu dudaklarda hiç bir estetik problem yaşanmamasına rağmen daha hacimli, vurgulanmış ve dikkat çeken dudaklar istenmesi halinde yapılır. Bunun yanı sıra dudak dolgusu çeşitli rahatsızlıklardan kaynaklanan, doğuştan var olan veya yaş almaya bağlı olarak yaşanan dudak etinin sönmesi, dudak çizgisinin olmaması ya da dudak çizgisi kaybı gibi problemleri tedavi edip daha estetik bir dudak elde etmek için yapılır.

Dudak Dolgusu Nasıl Yapılır?

Dudaklarda iz bırakmayacak kadar ince bir kanül ile dudaklara girilerek dudak dolgusu için uygun olan dolgu malzemesinin dudaklara yerleştirilmesi ile dudak dolgusu yapılır.

Dudak Dolgusu Acı Verir mi?

Dudak eti ve dudakları tutan derili kısımlar hassas bölgelerdir. Bunun yanı sıra sinirlerin fazla olduğu bölgede anestezi uygulanmadan dolgu işlemi yapılması acı verebilir.

Bu nedenle uygulamalardan önce dudak ve çevresi lokal anestezi ile uyuşturulur.

Dudak Dolgusu Uygulaması Uzun Sürer mi?

Dudak dolgusu uygulaması uzun en fazla 45 dakika süren bir işlemdir. Bu süreye lokal anestezi aşaması, hastanın işelme hazırlanması, dolgu uygulaması, hastanın işlemden sonraki uygulamalara alınması dahildir.

Dudak Dolgusundan Sonraki Uygulamalar Nelerdir?

Dudak dolgusu yapıldıktan sonra doktor tarafından dudaklara bazı masaj hareketleri uygulanır. Bu işlem yaklaşık 1 dakika süre ve dolgu malzeesinin yayıldığından emin olup daha yerleşmiş bir işlem elde etmek için yapılır. Bu aşamada acı hissedilmez ve doktorun el becerisi önemlidir.

Bu uygulamanın ardından doktorun asistanı tarafından dudak ve çevresine buz uygulanır ve bazı kremler sürülür. Bu aşamadaki uygulamalar dudaklarda oluşan şişlik ve kızarıklıkları kontrol altına almak içindir.

Dudak Dolgusundan Sonra Nelere Dikkat Edilmeli?

İşlemden sonra 1 hafta dudakları korumak gerekir. 1 hafta sonunda dikkat edilmesi gereken herhangi bir kural yoktur.

 

Dudak Dolgusundan Sonra Dudaklar Çok İri Görünür mü?

İşlemler hastayı memnun etmek için yapılır. Bu nedenle hastanın talebine uygun dudak şekli yapılacağı için iri ve gösterişli dudaklara sahip olmak isteyen kişilerde sonuçlar daha dikkat çekici olacaktır. Fakat daha doğal dudak yapısı isteyen kişilerde dudaklar daha doğal ve daha geri planda olacaktır. Her iki durumda da sonuçlar orjinal dudak yapısına uygun ve yüz tipi ile uyumlu olacaktır.

Dudak dolgusu fiyatları kullanılan hyaluronik asit materyalinin kalitesine ve miktarına bağlı olarak değişmektedir. Aynı zamanda işlemi yapacak merkezin hangi ilde olduğuda ücretler üzerinde etkili olabilir. Bu sebeple dudak dolgusu fiyatları Ankara ile İstanbul’da farklı olabilmektedir.

Dudak Dolgusu Kalıcı Bir Uygulama mıdır?

Yapılan işelmin elde ettiği görüntüler kalıcı değildir. Ortalama 6 ay kalıcı olan dudak dolgusu bir anda sönmez kötü bir görüntüye neden olmaz.

Daha kapsamlı bilgi için bakınız: Ankara Yüz Dolgusu

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Bir cevap yazın