17 Mayıs 2022

Ankara Özel Kız Öğrenci Yurtları

0 0
2 min read
0 0

Üniversiteyi farklı şehirde kazandıktan sonra ilk bakılan şey genellikle kalacak yer olmaktadır. Devlet yurtlarının çok kalabalık olmasından dolayı hem öğrenciler hem de aileleri özel yurtları daha fazla tercih etmektedir. Üniversite okumak için Ankara’yı kazananların bu konuda çok şanslı olduğunu söyleyebiliriz.
Zira Ankara Özel Kız Öğrenci Yurtları nın sayısı oldukça fazladır ve hepsi üniversitelerin çok yakınlarında yer almaktadır.
Bahsedeceğimiz Eylül Kız Öğrenci yurdu da yine okullara olan yakınlığı ve öğrencilere sunduğu konfor ile bilinmektedir. Eylül Kız Öğrenci Yurdu, Ankara Tandoğan’da yer almaktadır. Yurt elbise dolabı, çalışma masa ve sandalyeleri, LCD televizyon, bazalı yataklar, telefon, klima ve kitaplık gibi eşyaları olan 1, 2, 3 ya da 4 kişilik odalarla hizmet vermektedir. Odaların tamamında banyo ve tuvalet yer almaktadır. Ayrıca yurdun her bölümünde sınırsız internet de bulunmaktadır.
Ankara özel kız öğrenci yurtlarından bir tanesi olan Eylül Kız Öğrenci yurdunun özellikleri elbette bu kadar değil. Yurt her sabah öğrencilere açık büfe kahvaltı, akşamları da akşam yemeği hizmeti sunmaktadır. Revirin de bulunduğu yurtta günün her saati sağlık hizmeti alınabilmektedir. Öğrencilerin en çok merak ettiği konulardan bir tanesi olan çamaşırlar için de çamaşır haneler bulunmaktadır. Odalarında ders çalışamayan öğrenciler için hazırlanan etüt odasında dilediğiniz zaman ders de çalışabilirsiniz. Kısacası imkan konusunda yurdun çok geniş olduğunu söyleyebiliriz.
Aileler, çocukları ilk üniversiteyi kazandığında biraz endişeli olabilirler. Bu durumun önüne geçmek için yurdun her yerinde kameralar bulunurken giriş çıkışlarda da güvenlik yer almaktadır. Bu sayede öğrencilerin güvenliği her zaman sağlanabilmektedir.
Eylül Kız Öğrenci yurdu, Ankara özel kız öğrenci yurtlarının neredeyse tamamı gibi üniversitelere çok yakın bir mesafede yer almaktadır. Yurt, Ankara Üniversitesi’nin Eczacılık ve Mühendislik gibi fakültelerine yürüyerek 5 dakika uzaklıktadır. Hacettepe Üniversitesi’nin ise Tıp Fakültesi’ne tek araç ile 7 dakika, konservatuarına ise yürüyerek 5 dakikadır. Son olarak Gazi Üniversitesi’nin İİBF, Eczacılık, Tıp ve Diş Hekimliği Fakültesi’ne yürüyerek 10 dakika, araçla 5 dakika; Mühendislik Fakültesi’ne ise yürüyerek 5 dakika mesafede yer almaktadır.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Bir cevap yazın