21 Nisan 2021

Anlayışsız eşle başa çıkma yolları

Yakın arkadaşlarınızın ya da komşularınızın sizi eşinizden daha fazla ve daha iyi anladığını mı düşünüyorsunuz? Eğer böyleyse işte yapmanız gerekenler...<br />
0 0

Evli çiftler arasındaki en temel sorunların başında erkeklerin kadınları anlamamaları, yardımcı olmamaları ve onlara ilgi göstermemeleri geliyor. Yapılan araştırmalarda, kadınlar en çok yakın arkadaşlarından ve komşularından memnunken, kendilerine en anlayışsız davranan kişilerin kocaları olduğunu söylüyor.

Flört döneminde ve evliliğin ilk yıllarında var olan anlayış, heyecan, hoşgörü ve yakın alaka zamanla azalıyor, yerine monoton, ilgi alanları başka yere kaymış, paylaşımsız ilişkiler geliyor ve çiftler temeli çocuklukta atılan fabrika ayarlarına geri dönüyorlar. Aslında partner ilişkilerinde çözümsüz olan çok fazla şey olmuyor. Ama çözümler çiftin değişmesine dayandığı için, çoğu çift değişimi reddediyor ve çözümsüzlük çoğu zaman bundan kaynaklanıyor.

İlk adımı siz de atabilirsiniz

Çift biraz iletişim bilgisi edindiğinde, biraz kendisini suçlamadan ifade etmeyi öğrendiğinde, biraz da karşısındaki acaba ne hissediyor diye odaklandığında ilişkiler zamanla yoluna girebiliyor. Ve ne yazık ki partnerlerden biri değişmezse karşısındaki de değişmiyor. Değişim için birinin ilk adımı atması şart.

Erkekler merak edip, keşfedebilecekleri kadınları çekici bulurlar. Erkekler “Beni sevseydi ne istediğimi bilirdi!” veya “Ben söyledikten sonra bir önemi yok!” gibi cümlelerden nefret ediyor. Erkekler çoğu zaman tercih ettiğimiz dolambaçlı cümleleri anlamıyorlar. Her ne kadar, erkekler için “Aşksız seks, nikâhsız çocuk isterler!” yakıştırması yapılsa da, erkekler de etten kemikten yapılmış, duyguları ve hisleri olan canlılardır. Hayranlık duygusunu yaşatmadığınız zaman erkekler çok anlayışsız olurlar ve aynı kadınlar gibi mutsuzluğa sürüklenirler.

Dr. Cem Keçe’den kadınlara tavsiyeler

– Kendinize ve kadınlığınıza zaman ayırın.

– Bakımınıza dikkat edin.

– Kişisel gelişiminize özen gösterin.

– Hayatı heyecanla yaşayın.

– Gizemini mutlaka koruyun.

– Tutkuyu önemseyin.

– Suçlayıcı konuşmayın.

– Dolambaçlı cümleler kurmayın, düz iletişim kurun.

– Eşinizi kesinlikle herhangi bir durum ya da kişi ile kıyaslama yapmayın.

– Ev işlerini sürekli tek başına yapmayıp bunu eğlenceli hale getirin ve birlikte yapmaya fırsat yaratın.

– Erkeklerin de duygusal olabileceğini unutmayın.

– Takdir edin ve onaylama yapın.

– İhtiyaç duydukları zaman net bir şekilde bunu dile getirmeliler.

– Ona olan hayranlığınızı her fırsatta dile getirin.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Bir cevap yazın