5 Mart 2021

Anne adayları bedenlerine güvensin

Şehirleşmenin artırdığı doğumla ilgili korkuların önüne geçebilmek için anne adaylarının bilinçlendirilmesi şart.<br />
0 0

Günümüzde doğum korkulu bir olay haline geldi. Artık şehirli kadınlar doğumdan korkuyor ve bu durum doğuma yapılan müdahaleleri artırıyor. 

İstanbul Doğum Akademisi’nin kurucularından Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Hakan Çoker bu korkuların önüne geçilmesi için anne adaylarının doğuma hazırlanmaları gerektiğini savunuyor. Anne adaylarının bilinçlendirilmesi gerektiğini söyleyen Hakan Çoker doğuma hazırlığın önemini Editörümüz Süveyda Burçak’ın yaptığı röportajda anlattı.

Günümüzde doğumların hastalık olarak görülmesinin doğumla ilgili korkuları artırdığını ifade eden Op. Dr. Hakan Çoker “Anne adaylarının bir bölümü ağrı çekmekten korkuyor, bir bölümü ise doğumu riskli bir durum sanıyor. Hayatta risk ne kadar varsa doğumda da o kadar var” dedi.

Ayrıca Hakan Çoker anne adaylarından, içlerinde var olan doğum yapma gücünü fark etmelerini ve kendi bedenlerine güvenmelerini istedi.

“Şehirli kadınlar doğumlarını düşünerek, eğitimle, okuyarak yapacaklarını zannediyorlar” diyen Çoker bu yüzden doğuma hazırlığın özellikle şehirli kadınlar için şart olduğunu önemle vurguladı.

Doğru nefesle doğumu kolaylaştırın

Suda doğumun faydaları ve riskleri nelerdir

Suda doğumla anneler gevşiyor

Baba adayları doğuma girmeli mi

Hypnobirthing’le müdahalesiz bir doğum mümkün

Doğuma hazırlık kursları ile korkularınızı yenin

 

Kadinvekadin.net özel haberidir.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Bir cevap yazın