19 Mayıs 2022

Annelerden güzellik öğütleri

0 0
2 min read
Annenizin sözünü dinlemediğiniz için pişman olmuşluğunuz mutlaka vardır. İşte annelerden kulaklara küpe olması gereken güzellik öğütleri...<br />
0 0

Annelerin öğrettikleri, önerdikleri ve öğütleri yaşam boyu kulağımızdan çıkmaz. Bazen kuşak farkı dolayısıyla bize ters gibi gelse de o tavsiyenin önemini anlayacağımız bir zaman mutlaka gelecektir. Güzellik de bu tavsiye konularından biri. Gelin bu mühim anne tavsiyelerine birlikte kulak verelim.

1- Kaşlarını tara, yukarı kaldır

Çok önemli bir tavsiyedir. Kaşlarınız ince ya da kalın olsun fark etmez, düzenli olarak yukarı taramanız ve parmaklarınızla yukarı masaj yapmanız, bu bölgedeki deformasyonu önleyeceği gibi, canlı ve berrak görünmenizi sağlayacaktır.

2- Anti-aging krem kullan

Yaşlanma karşıtı kremlerin esas işlevi cildinize dış etkenlerin verdiği hasarlar ile erkan yaşlanmasını, vakitsiz kırışlar oluşmasını engellemektir. Aşırı güneş, soğuk havalar, sigara, hava kirliliği vb gibi etkenler cildinizi çok etkiler ve zamanından önce yaşlandırır. 20’li yaşların ortalarından itibaren cilt tipinize uygun anti-aging ürünler kullanmanız bu durumu önleyecektir.

3-  Abartma, doğal makyaj yap

Kesinlikle çok haklı. Eğer çok özel bir geceniz yoksa, sahne ya da TV sanatçısı değilseniz, lütfen bu tavsiyeye uyun. Günlük hayatın içinde boya küpüne batmış gibi duran kızlar pek hoş karşılanmıyor. Daha önemlisi her türlü kozmetik ürünün mutlaka cildinizden alıp götürdüğü bir şeyler vardır..

4- Doğru saç rengini seç

Saçınızı boyayacaksanız, teninize, göz renginize, karakterinize ve genel olarak stilinize uyum göstermesi çok önemli. İddialı, ışıltılı ya da sıra dışı renkler seçebilirsiniz; yeter ki sizinle bütünleşsin. Bu aralar çok moda diye hiç yakışmadığı halde sarı balyajlar yaptırmak sadece saçlarınızı yıpratmaya yarayacaktır.

5- Makyajını çıkartmadan uyuma

İşte çok doğru bir tavsiye daha. Uyku sırasında cildimiz de tüm organlarda olduğu gibi kendini yenilemeye çalışıyor, hasarları tamir etmeye uğraşıyor. Bunu yaparken eğer gözenekleriniz sıvı ya da pudra fondötenlerle tıkanmış olursa, nefes almasını engellemiş olursunuz. Bu da cildinizde bozulmaya ve akne oluşumuna yol açacaktır.

6- Nemlendirici kullan

 İster doğal ürünler, isterse kozmetik ürünler olsun, cildinize iyi gelen bir nemlendirici kullanmayı asla ihmal etmeyin. Cildin ve hatta tüm vücudun en temel ihtiyacı olan nem, ışıltının, canlılığın ve tazeliğin dayandığı şeydir.

7- Dişlerini fırçala

 Ağız ve sindirim sistemi sağlığınız için zorunlu olan bu tavsiye güzelliğiniz içinde çok gerekli. Güzel bir gülüş, sağlıklı parlayan dişlerin eseridir. Unutmayın,  güzel bir yüzün en temel bileşeni de güzel bir gülümsemedir.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Bir cevap yazın