16 Mayıs 2022

Aşırı Yağlanmalar Artık Yok Edilebiliyor!

0 0
2 min read
0 0

Vücudumuzun belirli alanlarında, yanlış beslenmeye bağlı olarak aşırı yağ fazlalıkları meydana gelebilmektedir. Özellikle de 30 yaş ve üzeri kişilerde gözlemlenebilen bu sorun günümüzde birçok farklı teknik ile kısa sürede çözüme ulaşmaya başlamıştır. Ancak burada önemli olan ilk detay, kişilerin spor ve diyet yapmalarına rağmen var olan bu yağlardan kurtulamadığıdır. Yani diyet yapmadan ve denemeden bu yağların verilmediğini savunan kişilere yapılacak bu teknikler maalesef ki sadece anlık fayda sağlayacaktır ve geri dönüşümü yine fazla kilolar olacaktır.

Doktor Leyla Arvas’ın özellikle üzerinde durduğu konulardan biri olan bu durum, mutlaka kişilerin daha önce spor ve diyet yaparak denemesinden sonra başvurdukları bir yöntem olmalıdır. Aksi halde sadece zayıflamak adına liposuction gibi ciddi uygulamalar asla önerilmemektedir.

 

 

Vaser Liposuction uygulaması da yine liposuction uygulamasında olduğu gibi özel kanüller sayesinde cilt altına giriş yapılarak yağların alınması işlemidir. Ancak burada en önemli fark uygulama esnasında aynı zamanda ciltte sıkılaşma sağlanması ve aynı zamanda üst dokulara hiç değmeden işlem sonrası sürecin çok daha konforlu geçiyor olmasıdır.

 Vaser liposuction sonrası süreç bu nedenle çok daha konforlu ve kısa sürede iyileşme sağlanmasını sağlamaktadır. Uygulamanın ardından mutlaka yapılması gerken bazı kurallar bulunmaktadır. Bunların en başında korse kullanımı gelmektedir. Oluşan morarmalar diğer liposuction uygulamasına göre çok daha azdır ve kısa sürede kendiliğinden kaybolmaktadır. Ancak yine de bu alanda da kullanılması gerken bir krem verilirse ihmal etmeden kullanmalısınız. Yine operasyonun ardından bölgede ödem olabilir. Bu durum sizi kesinlikle endişelendirmesin. İşlem sonrası ödem oluşumu son derece normaldir ve kısa sürede kendiliğinden idrar yolu ile atılarak yok olacaktır.

 

Yazın Operasyon sonrası havuza/denize girilir mi?

Tabiki uygulamanın ardından bir hafta sonra havuza veya denize güvenle girebilirsiniz. Bu süre içerisinde sadece yara izlerinizin iyileşmesi adına güneşten korunmanızı önermekteyiz. Zaten kanüllerin giriş yaptığı delikler 1-2 cm aralığında minik kesiler olması nedeni ile kısa sürede kendini toparlayarak, izler kapanacaktır.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Bir cevap yazın