19 Ocak 2021

Aşk katili 5 cümle

Onu seviyorsanız ve ilişkinizin bitmesini istemiyorsanız bu cümlelerden uzak durun. Aşkınızın katili olmayın.<br />
0 0

İlişkinizde bazı söz ve tavırlar, siz farkında olmadan aşkınızın katili olup ilişkinizin bitmesine sebep oluşturabilir.

İşte size, ilişkinizi kurtaracak birkaç ipucu…

Eleştiri bombası

“Zaten bir gün bile olsun beni dinlemedin. Hep bağırıyorsun, beceriksizin tekisin. Beni üzmekten zevk mi alıyorsun?” gibi cümleler, kırıcı eleştirilerden başka bir şey değildir. Oysa “Beni çok üzdün, hayal kırıklığı yaşadım.” gibi bir ifade, duygusal bir mesaj vereceği için ilişkinize olumlu yansıyacaktır.

Damga cümleleri

“Hiç değişmiyorsun. Bir gün de iyi yanını göremeyecek miyim?” gibi ifadeler, sevgilinizi damgalayan cümlelerdir. Olaya mantıksal açıdan yaklaşırsak, mademki o söylediğiniz gibi yıllardır değişmiyor ve hep aynı, peki sizin durumunuz ne? Yani siz ne kadar değiştiniz? İşe kendinizi değiştirmekle başlarsanız, aşkınızın zarar görmesini de engellemiş olursunuz.

Hep onu suçlamak

İlişkinizin yükünü sadece karşı tarafa yüklemek, onu gergin ve öfkeli yapabilir. Bu yüzden işleri ortaklaşa çözümlemeye gayret etmelisiniz. Olaylara verdiğiniz tepkilerde “Sen beni zorluyorsun, bu yüzden öfkeleniyorum” demek yerine “Seninle ilişkimde zorlanıyor ve bazen öfkemi kontrol edemiyorum” tarzında cümleler kurarsanız, sorumluluğu da paylaşmış olursunuz.

Haklılık sorunu

İşte ilişkinizi sonlandırabilecek en acımasız cellat! Kendini hep haklı görüp, karşısındaki insanı daima haksız duruma düşürmek, çiftleri yıpratan en travmatik sonlardan biridir. Her sorunda mutlaka birden fazla haklı ve birden fazla haksız taraf vardır. Sorun ne olursa olsun, önce “Ben nerede hata yapıyorum?” diye düşünmeniz gerekir.

Terapist havaları

Bir ilişkiyi uçurumdan aşağıya sürükleyebilecek en yanlış yaklaşımlardan birisi bilir kişi tavrıdır. Ne kadar tecrübeli olursanız olun, ilişkinize terapist edası ile yaklaşmayın. Siz ne kadar tecrübeleriniz ışığında bu ilişkiye bir yön vermeye çalışırsanız, sevgilinizin tepkisiyle o kadar karşı karşıya kalacağınızı bilmeniz gerekir.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Bir cevap yazın