19 Mayıs 2022

Asya kıtası ya da Hindistan turlarını şimdi değerlendirin!

0 0
3 min read
0 0

Dünyanın en büyük kıtası olan Asya, dünya topraklarının %30’unu kapsamaktadır. Asya ülkelerinin çoğuna vizesiz gidildiğini bilmelisiniz. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından vize istemeyen ülkeler çoğunluğunu Asya kıtası oluşturmaktadır.

Asya kıtasında yer alan ülkeler arasında Afganistan, Ermenistan, Azerbaycan, Bahreyn, Baglaeş, Bhutan, Brunei, Kamboçya, Çin, Kıbrıs Rum Yönetimi, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Doğu Timor, Gürcistan, Hindistan, Endonezya, İran, Irak, Ürdün, Kazakistan, Kuzey Kore, Güney Kore, Kuveyt, Kırgızistan, Laos, Lübnan, Malezya, Maldivler, Moğolistan, Myanmar, Nepal, Umman, Pakistan, Filistin, Filipinler, Katar, Suudi Arabistan, Singapore, Sri Lanka, Suriye, Tayvan, Tayland, Tacikistan, Türkiye, Türkmenistan, Birleşik Arap Emirlikleri, Özbekistan, Vietnam, Yemen, Asya çölleri, Asya uygarlıkları bulunmaktadır.

Asya kıtasında 4.10 milyar insanın yaşadığını düşünecek olursak, ne kadar farklı ve ilginç bir kıtaya seyahat edeceğinizi siz de bilmelisiniz. Çünkü farklı kültürlerden pek çok insanın yer aldığı Asya kıtasında bazı şeyler ile hayatınızda belki de ilk kez karşılaşacaksınız.

Asya Turları arasından seçim yapmakta zorlanabilirsiniz. Türkiye’den en çok gidilen yani ziyaret edilen ülkeler arasında Tayland, Maldivler, Lübnan, Filipinler, Malezya, Japonya, Gürcistan, Hong, Kong, Kırgızistan, Güney Kore, Singapur, Srilanka, Makao, Doğu Timor, Azerbaycan, Endozya, Bangladeş ve Katar bulunmaktadır. Genellikle kapıda vize uygulaması ile ziyaret edebileceğiniz en güzel yerleri şimdiden incelemeli ve tercih etmelisiniz. Hatta en çok görmek istediğiniz ülkeleri öncelik sırasına koyarak seçimlerinizi hemen yapabilirsiniz.

Hindistan Turları kesinlikle ilk sırada olmalı!

Güney Asya’da bulunan dünyanın en büyük yedinci coğrafi alanına sahip olan Hindistan Cumhuriyeti, başkenti Yeni Delhi ile en çok ziyaret edilen ülkelerdendir. Hindistan uçak bileti, Hindistan otelleri ya da Hindistan gezilecek yerler gibi araştırmaları yapmaya başlamak için geç kalmış sayılmazsınız.

Hindistan’a gitmek için vize almalısınız. Hindistan turları detaylarında yer alan ve size en uygun otel, en uygun uçak bileti ve hatta en meşhur gezilecek noktaların bilgisini veren seçimleri hemen yapmalısınız. Hindistan düğünleri, Hindistan müzikleri, Hindistan çölleri, Hindistan bayramları, Hindistan filmleri, Hindistan adaları ve Hindistan adetleri bu güzel ülkeye gittiğiniz zaman yakından tanıyacağınız detaylar arasındadır. Hindistan’ın en ilginç özelliklerini siz de Hindistan turları sırasından bizzat görebilirsiniz çünkü burası oldukça farklı bir dünya!

Hindistan gece hayatı gece 12 ye kadar hareketlidir. Saat 12’den sonra sokakta insan görmek biraz imkânsızdır. Akşam yemeğinin ardından başlayan eğlencelerin adresi ise şehir merkezinde bulunan eğlence merkezleridir.  Taç Mahal, Kutub Minar, Amer Fort Sarayı, Hümayun Türbesi, Ganj nehri, The Res Fort Sarayı, Altın Tapınak, Akshardham Tapınağı ve Hawa Mahal Saray Hindistan’da görmeniz gereken yerler arasındadır.

Hindistan turları ya da Asya ülkeleri turları arasından seçimlerinizi hemen yapmak isterseniz fırsatların ne kadar çok olduğunu siz de görebilirsiniz. Asya kıtasının güzellikleri ve Asya’nın en farklı doğal özellikleri ile hayatınızın en ilginç turunu geçirebilirsiniz.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Bir cevap yazın