23 Mayıs 2022

Ayrılık acısıyla nasıl başa çıkılır

0 0
2 min read
Nasıl aşk olağan bir durumsa ayrılık da olağan bir durumdur. Bu önerilerle ayrılık acısını atlatmanız daha kolay olacak.<br />
0 0

Her güzel başlayan ilişkide olduğu gibi siz de aşk, ayaklarınızı yerden kesti  ve hiç bitmeyecek sandınız değil mi? Biz kadınların en kötü yanı her aşkın sonsuza kadar süreceğini sanmaktır. Ama aşk ne kadar olağansa, ayrılıkta o kadar olağandır. Ayrılık hayatın sonu gibi düşünülmemelidir. Ne kadar sevmiş olsanız da ilişki bittiğinde sürdürmenin ya da geri dönmeye çalışmanın bir anlamı yoktur.

İşte ayrılık döneminde acınızla baş etmenizi sağlayacak 5 öneri…

Kabullenin

Ayrılıkta yapılan en büyük hatalardan biri de kabullenmemektir. Hep bir geri dönüş düşüncesi, hayal kurma ve geçmişi düşünme durumu vardır. ayrılık döneminde beklenti içinde olmayın. Çünkü bu durum sizi gün geçtikçe üzer, yorar, mutsuz eder ve hayattan alıkoyar. Yapılacak en iyi davranış artık bu ilişkinin bittiğini ve onun sizin hayatınızdan çıktığını kabul ederek önünüze bakmak olacaktır. Acısıyla tatlısıyla güzel günler geçirdiniz. Artık yeni ve güzel günler yaşama zamanınız geldi.

Kitap okuyun

Kitap okumanın en güzel faydalarından biri ise kafa dağıtmasıdır. Kitap okumak sizi sürekli onu, onunla ilgili anıları ve ayrılığı düşünmekten alıkoyacak ve size huzur sağlayacaktır.

Spor yapın

Spor yapmak içinizdeki enerjinin boşalmasını sağlarken sizi daha sakin biri yapacaktır. Kutu kutu çikolata ya da yağlı yemekler yemeği bırakın ve spor yapın. Ondan geriye kalan sağlıksız bir vücut değil, yeni ve daha güzel bir kadın olsun. 

Yeni insanlarla tanışın

Bir bara, parka, konsere tek başınıza gidin ve yeni insanlarla tanışın. Böylece arkadaşlarınızın onu hatırlatmasından ve onunla ilgili sorular sormasından kurtulmuş olursunuz.

Mümkünse kısa bir tatil yapın

Tamamıyla yenilenmek için mümkünse kısa bir tatil yapın. Geri döndüğünüzde yepyeni bir hayata devam edin.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Bir cevap yazın