19 Mayıs 2022

Ayrılık sonrası ayağa kalkma taktikleri

0 0
3 min read
Ayrılık acısı insanda ağır bir depresyon duygusu yaratıyor.<br />
0 0

Ayrılık acısını atlatmanın bir yolu var mıdır diye sorarlar hep; zamandan başka bildiğim bir yol yok! Ancak zamanı geçirmek için uygulanacak taktiklerim çok. Battaniye altında, elinde uzaktan kumandayla oturup ağlama ihtiyacı duyuyorsun. Aklın sürekli telefonda, gelen reklam mesajlarına bile yerinden zıplıyorsun, ya ondan geldiyse? Gözün hep saatte, vakit geçmek bilmiyor. Sonsuzluk ne demek, işte bu süreçte anlıyorsun! Oysa ayrılık acısını atlatmak için yapılacak şey; zamanı geçirmenin yolunu bulmaktan geçiyor. Canın ne kadar istemese de, biraz kendini zorlayacaksın. O yataktan çıkacaksın mesela veya işe gidiyorsan, bütün gün işi savsaklayıp mektuplarını her 10 saniyede bir kontrol edip haber beklemeyeceksin.
AYRILIĞIN İLACI YENİ BİR DEKORASYON OLABİLİR
Öncelikle ayrılığı aklına kabul ettireceksin. Ayrıldınız! Şimdi ne yapmak gerek, ona bakacaksın. İçin acıyacak, gözlerin dolacak, hatta yaşamak bile anlamsız gelecek. Hepsini anlamlandıracaksın. Bundan sonra kimseyi sevmeyeceğine dair ettiğin yeminlerin gerçek olmadığını bileceksin ama seni rahatlatıyorsa, söyleyip geçeceksin. Odanı, evini, mümkünse ofisini yeniden dekore edeceksin. Eşyaların yerini değiştirdiğinde, üstündeki o kötü enerjinin gittiğini de göreceksin. Evinizin yeni hali seni kesinlikle keyiflendirecek!
ESKİLERİ ATIN GİTSİN!
Sonra gardırobunda kullanmadığın ve evde işine yaramayan şeyleri atma aşamasına geçebilirsin. Dolabın içinden ona ait resimler, mektuplar ve başka eşyalar çıkabilir. Henüz atmaya hazır değilseniz, bir kutu yapıp içinde saklayın. Yazmak da aşk acısını atlatmanızı sağlayabilir. hatta bu acıyı aşmaya bire bir gelir. Bir blog kurup yazmaya başlamak iyi bir fikir olabilir.
PUZZLE YAPIN , YEMEK PİŞİRİN…
Bir oyuncak dükkanına veya kitapçıya gidip kendinize 1500 parçalık bir yap-boz almak da, ruhunuzu dinlendirmek için iyi bir alternatif olabilir. Kendini mutfağa atıp yeni lezzetler keşfetmek de işe yarayabilir. Özellikle tatlı ürünler, çikolata içeren spesiyaller hazırlayarak, mutluluk hormonunu artırabilirsiniz. Video paylaşım sitelerinde bulunan komik videoları izlemeyi de ihmal etmeyin. Güldükçe yeni bir aşkın size doğru hızla geleceğini göreceksiniz.
BU ASLINDA YENİ BİR AŞKA HAZIRLIK SÜRECİ
Yalnızlığı dostlarla mümkün olduğunca çok vakit geçirmek için bir fırsat olarak görmek en iyisi. Evde yalnız başına oturmak ne onu geri getirir, ne de zamanın geçmesini sağlar. Oysa evde pijama partisi veya korku filmi için yandaş toplamak gibi eylemlere girmek eğlenceyi eve davet etmektir. Bowlinge gitmek, bilardo öğrenmek, yüzmeye başlamak, spora gitmek, yabancı dil öğrenmek gibi pek çok hobi için artık ne çok boş vaktiniz var bunu düşünün! Bu boş zamanınızı iyi değerlendirin. Hayatınıza yeni biri girdiğinde, gözünüz aşktan kör olacağı ve vaktinizin çoğunu sevgilinizle geçireceğiniz için, bunları yapmaya zaman bulamayacaksınız. Ah, unuttum, affedersiniz! Daha az önce karar vermiştiniz. Hatta yemin etmiştiniz değil mi, bir daha kimseyi ama hiç kimseyi sevmeyecektiniz….
Her ayrılık aslında yeni bir aşka hazırlık sürecidir. Yeni aşkınızla karşılaşmadan önce yaşadığınız yalnızlık sürecini yeni hobilere için fırsat olarak görün. Puzzle yapın, yemek kursuna gidin, bilardo öğrenin, arkadaşlarınızla buluşun…
CANDAN ÜNALSeninle

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Bir cevap yazın