25 Ekim 2021

Baby Shower

0 0
2 min read
0 0

Son dönemlerde adından sıkça söz ettiren bir gelenek haline gelmeye başlayan beybi şavır diğer bir deyiş ile bebeğe hoş geldin partisi hemen her bebeğin doğumunda yapılmaktadır. Genel anlamı ile doğacak olan bebek ve anne adayının eksiklerine hediyeler ile yardım edilerek düzenlenen bir partidir.

Beybi şavır partileri Amerika kültürü olmak ile beraber son yıllarda sıkça ülkemizde de anne adayları tarafından yapılmaktadır. Anne adayı ve arkadaşları tarafından organize edilmek ile birlikte organizasyon şirketleri aracılığı ile de bu partileri düzenlemek mümkün. Evde ya da ayarlanan bir mekanda yapılacak baby shower parti süslemeri ve misafirlere sunulacak ikramlar ile güzel bir ortam oluşturmak mümkün.

 

Beybi şavır partilerinde konsept oldukça önemlidir. Misafirlere sunulacak olan ikramlıklar parti sonrası anı olarak dağıtılabilecek minik magnet gibi ürünler ile güzel bir parti hazırlamak mümkün. Ancak tüm bunlar ile uğraşmadan organizasyon şirketlerinin vermiş olduğu baby shower hizmetleri ile sadece parti gününü bekleyebilirsiniz. Bir sektör halini alan bu hizmet ile istekleriniz doğrultusundaki tüm işlemler gerçekleştirilmektedir.

 

Beybi şavır partilerinin en önemli konularından biri de hediye listesidir. Partinin asıl amacı olan hediye listesi mutlaka anne adayı ile birlikte hazırlanmalı ve tüm davetlilere dağıtılmalıdır. Hediye listesi doğrultusunda alınan hediyeler ile hem anne adayına hemde bebeğe yardımcı olunmaktadır. Baby shower hediye listesi oluşturulurken anne adayının ve bebeğin en çok ihtiyaç duyacağı ürünler listeye eklenmelidir. Özellikle belirli bir dönem çok sık üstünün değiştirilmesi gerekeceği için erkek bebek kıyafetleri, kız bebek kıyafetleri listenin olmazsa olmazları arasında yer almaktadır. Bunların yanı sıra bebeğin altının değişimi için gerekli aparatlar, banyo setleri, yemek yerken kullanılacak ürünler gibi sayısız seçenek bulunmaktadır. Tüm bu ürünler seçilirken ve davetliler tarafından alınırken dikkat edilmesi gereken önemli konu ise bebeğin sağlığına zararlı olacak ürünlerin alınmasından kaçınılmalıdır. Beybi şavır partilerinin sonunda hazırlanan minik magnet, kurabiye ve benzeri günün temasına uygun hediyelikler ile de misafirlerinize güzel bir sürpriz yapabilirsiniz.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Bir cevap yazın