23 Nisan 2021

Balık yağı zayıflatıyor

Kilo aldırdığı sanılan balık yağının zayıflattığı ortaya çıktı.<br />
0 0

Kalbe faydaları ile bilinen balık yağı birçok hastalığa şifa gibi geliyor. Omega-3 yağ asidini ton balığı, mersin balığı, lüfer, sardalye, orkinos gibi balıklardan alabilirsiniz diyen uzmanlar balık yağının zayıflatıcı etkisi olduğunu söylüyor. 

Uzmanlar bolca Omega-3 barındıran balık yağının nasıl zayıflattığını şöyle sıralıyor;”Uzun süre tok kalmamızı sağlar, iştahı azaltır. Özellikle balıkların kalori içeriği kırmızı ete göre daha düşüktür. Yağların yakılmasını kolaylaştırır. Bir günde yakılan enerji miktarını artırır. Şişmanlıkla oluşan hastalıkları önlemeye yardımcı olur. Kan şekeri ve insülin seviyesinin azalmasını sağlar. Özellikle egzersiz ile birlikte kullanıldığında zayıflamada daha etkilidir.” Kilolarla savaşan bu balık yağının sağlığa diğer faydaları ise şöyle… 

Eklem ağrılarını azaltıyor

Harvard Medical School’da yapılan araştırmalar, balık yağının eklem ağrılarını azaltmadaki etkisini açıkça ortaya koyuyor. Ağrılar için aldığınız ilaçlara balık yağını eklediğinizde ağrılardaki azalmayı hissedebilirsiniz. 

Depresyonda etkili

Monreal Üniversitesi’nin yaptığı geniş çaptaki çalışmalar, balık yağında bulunan EPA’nın depresyonu azalttığını belirtiyor. Vücutta yeterli oranda Omega- 3 bulunmadığı taktirde sağlıklı nöral yollar oluşumunun azalması depresyona yol açabiliyor.

Unutkanlığın düşmanı

Omega 3 beyin fonksiyonları direkt etkiliyor. Bu nedenle balık yağı Alzheimer riskini düşürüyor. Öte yandan balık yağının akneyi, ciltteki kızarıklık ve iltihapları azalttığını açıklayan uzmanlar, bu besinin insanlarda oluşan göz kuruluğu, glokom ve yaşa bağlı ciddi görme bozuklarına da iyi 
geldiğini belirtiyor.

Kalp ve tansiyon düşmanı

Damarları genişleterek kan basıncını normal değerlere çeken balık yağı kalp krizini önlemeye ve tansiyonu düşürmeye önemli ölçüde yardımcı olur.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Bir cevap yazın