17 Ocak 2022

Basit İğne Oyası Modelleri

0 0
2 min read
0 0

Bayanların yapmaktan hiç bıkmadığı hatta yaptıkça da devam edesi geldiği bir şey varsa o da iğne oyasıdır. Çünkü emek isteyen bir iş olduğu için bunu yapan bayanlar kendilerini ruhsal olarak iyi hissetmektedirler. İğne oyası ince bir tığ ile havlu ya da şal kenarlarına yapılan işlemeleri ifade etmektedir. Her ne kadar ustalık gerektirse de basit iğne oyası modelleri de bulunmaktadır.

İğne oyası, yapımı bittikten sonra bakan kişide haz duygusunu şaha kaldıran bir sanat eseri edası uyandırmaktadır. Birçok model bulunan bu sanatta hiç eskimeyen yıllardır modanın içerisinde yer alan motiflerde bulunmaktadır. Bunlar genellikle yazma ya da havlu kenarlarına işlenen gül, lale gibi çiçek desenleri, kalp motifi, kelebek motifi gibi figürlerdir. Özellikle iğne oyası havlu kenarı örnekleri eve gelen misafirde hayranlık uyandırmaktadır. Ustalıkla işlenen bir motif, havluyu sadelikten kurtararak adeta ona yeni bir dünyanın kapılarını aralamaktadır. İstenilen renkte işlenebilen motifler de yapan bayanın zevkine kalmıştır. Üstelik bu alanda bir sınırlama olmadığı için yalnızca mevcut motifleri değil aynı zamanda da kendi figürlerini oluşturarak yeni bir tarz, yeni bir moda akımı başlatabilirsiniz.

Özellikle çeyizlerin vazgeçilmez parçalarından olan havlu ve yazma kenarları, unutulmaz bir anı olarak hafızalara kazınacaktır. İlk başlarda basit modeller ile başladığınızda iğne oyaları hem çok zevkli hem de çok kolay gelecektir. Zaman içerisinde ustalaştıkça yapacağınız modellerde zorlaşacaktır. Ve zamanla ustalık eserlerinizi yapmaya başlayacak, diğer ustalara örnekler çıkaracaksınız. Ayrıca çok güzel bir vakit geçirme işi olan iğne oyaları ailenizin üzerinde de hayranlık uyandıracaktır. Gelen misafirleriniz hamaratlığınızdan bahsedecek belki de bu işi ek gelire çevirebilme şansını sizlere tanıyacaktır. Bu nedenle iğne oyaları bayanların vazgeçilmezleri arasında yer almaktadır.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Bir cevap yazın