20 Mayıs 2022

Bay Doğru’yu bulmadan önceki 3 adım

0 0
2 min read
Aşk dünyanın en güzel şeylerinden biri. Bize yaşam enerjisi, güç, umut, motivasyon sağlayan, kendimizi daha iyi hissettiren bir duygu. Peki karşımıza çıkan adam “Bay Doğru” mu?<br />
0 0

Hepimiz varlığımızı bütünüyle hissedeceğimiz o büyük aşkı arar dururuz. Karşımıza çıkan adamın gözlerinin içine bakarken içimizden ister istemez o soruyu sorarız’ “Bu o mu?” “Bay Doğru yoksa karşımda mı?”

Çünkü aşk en büyüktür ve bütün sorunları çözmese de “Aşk iyi gelir.”

İşte karşımızdaki erkeğin “Bay Doğru” olduğunu anlamadan önceki üç adım’

 

“Nasıl biri”nden önce “ne hissediyorum”

İlk görüşte aşka inanıyorsunuz. Görür görmez onu tanıyacağınıza. “Nasıl giyiniyor? Gözleri ne renk? Nerede çalışıyor? Nelerden hoşlanıyor? Nerede oturuyor?” gibi soruların cevaplarını ardı ardına kafanıza not ediyorsunuz. Bay doğru o mu acaba?

“İlk buluşmada ne giymeliyim? İlk buluşmada acaba nereye gideceğiz?” soruları ne hissettiğinizin önüne geçiyor.

Kural bir’ “Nasıl biri?” sorusundan önce ne hissettiğinizi anlamaya çalışın. Fiziksel ve duygusal olarak yakınlık duyuyor musunuz? Onun yanında kendinizi nasıl hissediyorsunuz? Yanında mutlu musunuz?

 

“Mükemmeliyetçi miyim?”

Mükemmeliyetçi olmak da kendini korumanın yollarından birisidir. Eğer mükemmel görünürsem ve davranırsam daha az utanırım, daha az eleştirilirim gibi bir düşünceler mi geçiyor kafanızdan?

Mükemmeliyetçi olmak görünürde sizi incinmekten korunsa da doğal, tutkulu ve derin şeyler yaşamanızın önüne geçer. Kendinizle dünya arasına koyduğunuz duvarlar size sığınacak yer bırakmaz.

Karşılıklı olarak incinebilir yanlarınızı göstermek ve paylaşmak ilişkinize derinlik verecektir.

Kural iki’ Mükemmel değil, doğal olmaya, ne istediğinizi anlamaya çalışın. Karşınızdakinin verdiği tepkiler Bay Doğru olup olmadığını daha kısa sürede anlamanızı sağlar.

 

“Kendime bana davranılmasını istediğim şekilde mi davranıyorum?”

Kendinize iyi davranmadığınız sürece başkalarının da size iyi davranmasını bekleyemezsiniz. Dış dünyaya verdiğiniz sinyaller çok önemli. Kendinize duyduğunuz saygı, gösterdiğiniz özen, özgüven, kabul başkalarına da yansır. Ve buna yönelik insanları çekersiniz.

Kendinizi sevmeden sevilmeyi beklemek sizi sevmeye hazır birini bile itebilir.

Aşk, tutku ve romantizm herkesin istediği şeylerdir ve herkes hak eder. Sadece kendinize sabır gösterin ve adım adım ilerleyin.

 

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Bir cevap yazın