17 Ocak 2022

Bebeğinizi kucağa alıştırın

0 0
1 min read
Yıllardır söylenegelen 'bebeği kucağa alıştırmayın' sözünün aksine uzmanlar artık bebeğinize dokunun ve kucağa alıştırmaktan korkmayın diyor.<br />
0 0

Hamile Koçu Ayşe Öner yeni doğan bebeklerini kucaklarına almaktan çekinen anne ve babalara “Bebeğinizin sizin dokunuşunuza, sesinize ihtiyacı var. Bebeklerinizi kucağa alıştırın” dedi. Yaşam Bankası tarafından Happy Nest ev sahipliğinde düzenlenen ‘Doğuma Hazırlık’ etkinliğine katılan ve anne adayları ile doğum öncesi ve doğum sürecinde rahatlamalarını sağlayacak nefes egzersizlerini paylaşan Öner, bu süreçte anne kadar babaya da görev düştüğünü belirtti. Bebeğin doğumla birlikte anne karnında küçücük bir yerden boşluğa düştüğünü aktaran Öner, “Bu sırada bebek annenin teninin kokusuna, babanın sesine ihtiyaç duyuyor. Onlarla temas etmek istiyor. Bebekler bundan mahrum bırakılmamalı” dedi.

Yalancı doğum sancısına dikkat

Doğum öncesi yapılan nefes egzersizlerinin rahat bir doğum için çok önemli olduğunu vurgulayan Hamile Koçu Ayşe Öner hamilelere şu önerilerde bulundu’ “Bazı sancılar doğum sancılarına çok benzer ancak değildir, sakin olun. Doğumun başladığını hissettiren en önemli belirtilerden biri annenin rahat nefes almasıdır. Stres yapmayın, bebeğinize bunu yansıtmayın. Doğum zamanı mahremiyet oluşturun ve doğumun aktif zamanında hareketli olun…”

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Bir cevap yazın