20 Mayıs 2022

Bebek cildine kavuşturan maskeler

0 0
3 min read
Evde kolayca hazırlayabileceğiniz bu karışımları deneyerek bebek gibi bir cilde sahip olun.<br />
0 0

Yüz için nemlendirici maske
Malzemeler’ Yumurta sarısı + sütHazırlanışı’ Bir kapta yumurta sarısı ve bir kaşık sütü karıştırın. Bu karışımı yüzünüze yayın, üzerini ince bir bezle örterek on beş dakika bekleyin. Ardından kağıt mendille silerek temizleyin. Daha sonra sırasıyla, ılık ve soğuk suyla yüzünüzü yıkayın.Ne işe yarıyor’ Kuru ve nemsiz bir cildiniz varsa bu maske sizin için birebir. İçinde bulunan yumurta sarısı cildinizi beslerken, süt nemlendirecek, yumuşaklık verecek ve sıkılaştıracak.Ne zaman kullanmalı’ Bu maskeyi haftada bir kez uygulamak yeterli.
Siyah noktaların sonu geliyor
Malzemeler’ Limon suyu + yoğurtHazırlanışı’ Bir kase yoğurda bir limonun suyunu karıştırın. Bu karışımı, gözlerinize gelmemesine dikkat ederek yüzünüze yayın ve 15 dakika bekleyin. Yüzünüzde kuruyan maskeyi ılık suyla yıkayarak çıkarın.Ne işe yarıyor’ Limon suyu cildi dezenfekte eder, sivilceleri kurutur ve siyah noktaların kaybolmasına yardımcı olur. Yoğurt ise cildi besler, nemlendirir ve yağ miktarını dengeler.Ne zaman kullanmalı’ Bu maske haftada bir kez uygulanabilir.
Sivilceler için karnabahar
Malzemeler’ Karnabahar + zeytinyağıHazırlanışı’ Sekiz adet karnabahar yaprağını iki kaşık zeytinyağı ile beraber mikserden geçirin. Karışımı, problemli bölgeler üzerinde daha yoğun olacak şekilde yüzünüze yayın, on dakika bekleyin ve yüzünü ılık suyla temizleyin.Ne işe yarıyor’ Karnabahar yapraklarının temizleyici fonksiyonu vardır.Ne zaman kullanılmalı’ Haftada bir ya da iki kez.
Kırışıklara karşı maske
 
Malzemeler’ Kaymak + elmaHazırlanışı’ Bu maskeyi hazırlamak için soyulmuş bir elma ve üç kaşık kaymağı mikserle bir kaç dakika karıştırmanız yeterli. Karışımı cildinize yaydıktan sonra temiz bir bezle yüzünüzü kapatın. Yaklaşık on dakika bekledikten sonra maskeyi silin ve yüzünüzü ılık suyla temizleyin.Ne işe yarıyor’ Kaymak cildi yumuşatır, nemlendirir ve cilde elastikiyet kazandırır. Kırışıklara karşı da etkilidir. Elma ise cildin diri kalması için önemli etken.Ne zaman kullanmalı’ Haftada bir kez.

Yağlı ciltler için
Malzemeler’ Bal + süt + limon suyuHazırlanışı’ Bir fincan içinde bir kaşık balı, bir kaşık limon suyunu ve kıvamın koyuluğunu bozmayacak miktarda sütü karıştırın. Karışımı yüzünüze ve boynunuza yayın ve hafifçe kuruyana kadar bekleyin. Maskeyi nemli bir sünger yardımıyla silerek temizleyin.
Ne işe yarıyor’ Bal cildi yumuşatır ve limon suyunda bulunan aktif maddelerin daha iyi emilmesini sağlar. Bu maddeler de cildin yağ salgısını dengeler, fazla yağ salgısı sonucu oluşabilecek sivilceleri önler.Ne zaman kullanılmalı’ İhtiyaca göre 10 – 15 günde bir tekrarlayabilirsiniz.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Bir cevap yazın