17 Ocak 2022

Bebekler için Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Yaptırmanın Avantajları

0 0
4 min read
0 0

Doğum gerçekleşti ve bebeğinizi artık kucağınıza almanın mutluluğu içerisindesiniz. Bir taraftan da bebeğinizin rutin kontrolleri için en iyi çocuk doktoru araştırması yapıyor olmalısınız.

Bebeğinizin ilk yılında belki de en çok görüşeceğiniz kişi çocuk doktorunuz olacağından karar vermekte zorlanabilirsiniz. Bir de özel hastanelerdeki muayene ücretlerini hesaba kattığınızda işler daha da karışık bir hal alacaktır.

Bizim size tavsiyemiz; bebeğiniz için en iyi çocuk doktorunu bulmanız ve hastane masraflarını düşünmeyi bir kenara bırakmanız olacaktır.

Hastane masraflarını nasıl bir kenara bırakacağım diye düşünüyorsanız cevabı çok basit: Bebekler için tamamlayıcı sağlık sigortası!

Peki nedir bu bebekler için tamamlayıcı sağlık sigortası?

Bebekler için Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

Bebekler için tamamlayıcı sağlık sigortası; Medical Park, Medipol, Medicana ve diğer SGK ile anlaşmalı özel hastanelerde kullanılan, yatarak tedavi ve ayakta tedavi masraflarının sigorta şirketi tarafından %100 karşılandığı bir sağlık sigortası türüdür.

Tamamlayıcı sağlık sigortası iki ana teminattan oluşur. Yatarak tedavi teminatı sağlık poliçenizin temelini oluşturur. Ayakta tedavi teminatı ise kişinin isteğine bağlı olarak poliçeyi eklenir.

Yatarak tedavi teminatı; 24 saati aşan ve hastanede yatmayı gerektiren durumlarda kullanılan teminattır. Ameliyat, ameliyat öncesi ve sonrası tetkik, ameliyat sonrası fizik tedavi ve rehabilitasyon, evde bakım, tıbbi malzeme, suni uzuv ve ambulans masrafları sigorta şirketi tarafından %100 karşılanır. Ayrıca yatarak gerçekleşen tedaviler limitsizdir. 

Ayakta tedavi teminatı; hastanede yatış gerektirmeyen durumlarda kullanılan teminattır. Doktor muayenesi, röntgen, laboratuvar tetkikleri ve ileri tanı yöntemlerine ait giderler sigorta şirketi tarafından %100 karşılanır. Ancak tamamlayıcı sağlık sigortalarında ayakta tedavi teminatının limiti tercih edeceğiniz sigorta şirketine göre değişkenlik gösterir. Ayakta tedavi teminatı en az 6 adet, en çok 10 adet doktor muayenesinden oluşur. Aynı muayene ve aynı doktora bağlı yapılan tahlil, tetkik, röntgen, MR veya fizik tedavi işlemleri ise limitsizidir.

Bebeklere Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Ne Zaman Yapılır?

Doğumu takip eden 14. günden sonra bebeğinize tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırabilir ve 1 yıl boyunca bebeğinizin sağlık masraflarını güvence altına alabilirsiniz.

Sigorta şirketleri, bebekleri sigortalamadan önce ebeveynlerinden sağlık beyanı istemektedir. Eğer bebeğinizin doğuştan gelen bir hastalığı yoksa gönül rahatlığıyla sağlık poliçesini kullanabilirsiniz. Ancak bebeğinizin doğuştan gelen bir hastalığı varsa sigorta şirketleri bu hastalığa ve bu hastalığa bağlı oluşabilecek komplikasyonlara ait tedavi masraflarını poliçe kapsamında karşılamayacaktır.

Bebekler için Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Almanın Avantajları

  • Dilediğiniz özel hastaneden, ihtiyaç duyduğunuz anda sağlık hizmeti alabilirsiniz.
  • Ailecek tamamlayıcı sağlık sigortası yaptıranlar; %5 ile %10 arası aile indiriminden yararlanabilir. Ayrıca vergi mükellefi olan anne veya baba, poliçe için ödediği tutar üzerinden %15 vergi iadesi alabilir.
  • Bebeğinizin veya ailenizin tamamlayıcı sağlık sigortasını en az 3 yıl üst üste yenilemeniz durumunda ömür boyu yenileme garantisi
  • Ömür boyu yenileme garantisi kazandıktan sonra; sigorta şirketi bebeğinizin olası hastalıklarına muafiyet getiremez ve ömrünün sonuna kadar poliçesini yenilemek ile sorumlu olur. Bebeğinize ömür boyu yenileme garantisi kazandırarak geleceğine önemli bir yatırım yapmış olursunuz.

Bebekler için Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Nasıl Satın Alınır?

Sadece cinsiyet, yaşanılan şehir ve yaş bilgisini paylaşarak 15 sigorta şirketinin tamamlayıcı sağlık sigortası fiyatlarını tek bir ekranda görebilirsiniz. Karşınıza gelen teklif ekranında her sigorta şirketinin teminat kapsamına ve anlaşmalı hastanelerine ulaşabilir, sigorta danışmanları ile canlı destek hattından görüşebilirsiniz.

Alanında uzman sağlık sigortası danışmanları ile poliçenizi aktifleştirdikten sonra poliçenizi gönül rahatlığı ile kullanmaya başlayabilirsiniz. Sizin sağlık sigortası satın aldıktan sonra tek yapmanız gereken şey, hastaneden çıkarken devlete ödemekle zorunlu olduğunuz 15 TL’lik katılım payı ücretini ödemektir.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Bir cevap yazın