17 Ocak 2022

Bilgi Üniversitesi öğrencileri için İstanbul’a ayak uydurmanın püf noktası

0 0
3 min read
0 0

Bilgi Üniversitesi öğrencileri için İstanbul’a ayak uydurmanın püf noktası

 

Bilgi Üniversitesini kazanan öğrencilerden biride siz misiniz? İstanbul Bilgi üniversitesi yakınlarında en uygun ve kaliteli evleri Zingat ile bulmanız mümkün.

 

İçinizdeki büyük heyecan sonuçlandı. Artık üniversiteniz belli, yeni bir yaşam alanına giriş yapıyorsunuz. Bu süreç hem telaşlı hem de oldukça heyecanlı geçecek. Hayatınıza yeni bir başlık eklemektesiniz çünkü. Üniversiteli oldunuz, sorumluluklarınız arttı, öncelikle yaşadığınız bölgeyi keşfetmelisiniz. Yeni şehrinize alışmak ve kolayca ayak uydurmak için gerekli bilgiler bu yazıda!

 

Bilgi Üniversitesi’nde öğrenci olmak

Öğrenci olmak ile üniversite öğrencisi olmak arasında oldukça büyük fark var aslında. Bu fark kişinin gelişimi ve eğitimi ile yakından ilgili. Bilgi Üniversitesi geniş kampüsü ile öğrencilerine keyifli anlar sunmayı hedefliyor. Öğrenciyi sıkmamak ve zamanını dolu dolu geçirmek için hazırlanan kampüs alanlarında kendinizi rahatça ifade edebilecek ve yeni arkadaşlar edinebileceksiniz. Üniversitenin geniş imkanlı kütüphanesi sayesinde her türlü araştırmalarınızda kitaplar size destek olacak ve aradığınız bir çok kitaba ulaşabileceksiniz. Yıl içinde çok sayıda etkinlik düzenlenen bu kampüs alanları öğrenciyi dinamik tutmayı hedefliyor.

 

Bilgi Üniversitesi yakını kiralık daire seçenekleri…

Eğer yeni bir şehirde üniversite okuyacaksanız aklınızdaki en büyük soru işareti nerede kalacağınız olmalı… Haklısınız; bu önemli. Bu konuda öncelikle kazandığınız üniversiteye yakın alternatifleri değerlendirmenizi öneririz. Bilgi Üniversitesi’nin 4 kampüsü bulunuyor. Bunlar: Kuştepe, Dolapdere, santralistanbul ve Kozyatağı kampüsleri. Tüm kampüsler, sosyal ve kültürel açıdan oldukça renkli. Peki bu kampüslerde okuyanlar nerelerde daire kiralamalı; Bilgi üniversitesi yakını kiralık daire seçenekleri nasıl? Santralistanbul kampüsünde okuyorsanız; Eyüp’te kiralık daire seçeneklerini değerlendirebilirsiniz. Zingat.com Bölge Raporu verilerine göre; Eyüp kiralık daire fiyatları ortalaması 1.989 TL. 100 metrekarelik evler için geçerli olan bu kiralar; 1.492 TL’den başlıyor. Bilgi Üniversitesi’ne yakınlık açısından öğrencilerin tercih ettiği mahalle olarak bilinen Silahtarağa’da ise 100 metrekarelik bir daire için ortalama kira fiyatı 1.958 TL.

 

Sosyal aktiviteler bakımından Eyüp 

Eyüp konumu itibariyle İstanbul’un en gözde semtlerinden. Hem sakin hem de kolay ulaşılabilir alternatifleri bakımından öğrenciler için oldukça uygun. Türkiye’de inşa edilmiş ilk tema park olmasıyla tanınan VİALAND öğrencilerin ilgi odağı. Eyüp Tarihi mekanlar bakımından da oldukça zengin. Kültüre ve tarihe ilgisi olan öğrencilerin burada keşfedeceği yerler oldukça fazla. Birçok güzelliği bir arada bulunduran bu ilçeye alışmanız oldukça kolay olacaktır.

 

Kuştepe ve Dolapdere kampüsü çevresi…

Kuştepe; Şişli’de bulunan bir mahalle. Bilgi Üniversitesi Kuştepe kampüsü, ismini bu mahalleden alıyor. Her yere oldukça yakın olan bu kampüse yakın bir ev düşünüyorsanız; Mecidiyeköy size tüm seçenekleri sunacaktır. Zingat.com Bölge Raporu’nda Mecidiyeköy kiralık daire fiyatları 1.400 TL’den başlıyor. Mecidiyeköy aynı zamanda Dolapdere Kampüsü’nde okuyan Bilgililer için de oldukça ideal bir seçenek. Bilgi Üniversitesi yakını kiralık daire seçeneklerinde, Dolapdere Kampüsü’nde okuyan öğrencilere ayrıca Beyoğlu’nu ve Şişli’nin Feriköy mahallesini önerebiliriz.  Kira ücretler hemen hemen Mecidiyeköy civarında. Minimum 1.407 TL’den başlayan kiralık daire fiyatları Feriköy’de 2.345 TL’ye kadar uzanıyor.

 

Anadolu yakasındaki Kozyatağı kampüsü…

Bağdat Caddesi, Sahil Yolu ve Ataşehir’e çok yakın bir mesafede bulunan Kozyatağı kampüsünde okuyorsanız; Kadıköy’ün tüm ilçeleri sizin oturmanıza elverişli. Bu çevredeki ulaşım ağı da oldukça gelişmiş. Kadıköy kiralık daire fiyatları 100 metrekarelik evler için ortalama; 2.389 TL civarında.

 

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
100 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Bir cevap yazın