16 Mayıs 2022

Bir Düğün Günü Hikâyesi

0 0
4 min read
0 0

Düğün gününüzün en önemli ve kalıcı anıları tabii ki düğün fotoğraflarınızdır. Sizden sevdiklerinize ve yine sizden çocuklarınıza hatıra kalacak bu özel güne ait her dakikanın özel bir ekip tarafından hafızaya alınması sizin de kaçırdığınız detayları daha sonradan görme şansınızı artıracaktır. Düğün fotoğrafçınızı seçmeden önce güzel bir inceleme yapmanız size sunulan paketler içerisinden en cazip geleni ile anlaşma yapmalısınız. Eskiden stüdyo ortamında yapılan çekimler modern düğünlerde yerini doğa ile iç içe gerçekleştirilen çekimlere bırakmış olsa da sizin kafanızda bu iş için bir fikir varsa fotoğrafçınız ile bunu da konuşabilirsiniz. Tamamen yaratıcılığa kalmış olan bu çalışmada evlenecek çiftin kafasının fotoğrafçı ile uyuşması da büyük önem taşımaktadır.

‘’ Düğün Hikâyesi ‘’ adı altında yapılan çalışmalar son dönemlerin en popüler seçenekleri arasında yer alıyor. Bu çalışmada hatıra kalacak fotoğraflar sadece düğün günü ile sınırlı tutulmuyor. Kına gecesinden başlayan çekimler ağırlıklı olarak düğün hazırlıklarını da içeriyor. Gelinin saçlarının ve makyajının yapılmadan önceki hali, giyinme aşamaları, saçın yapımı ve son rötuşlara kadar her aşamanın kayıt altına alındığı çalışmada damadın bekârlığa veda partisindeki önemli kareler de ihmal edilmiyor!

Düğünün başlaması, davetlilerin gelişi, nikâh, ilk dans, pasta ve günün yorgunluğunun da takip edildiği bu çalışma balayı yolculuğuna hazırlanılması ile tamamlanıyor. Sizin bile farkında olmadığınız hüzünlerin, mutlulukları ve belki de şaşkınlıkların bir arada görüntülendiği bu çalışma özellikle düğün sonrası size bu gecenin heyecanını yaşatacak renkliliğe sahip olacaktır. Hazırlıkların tamamlanmasının ardından ve düğün saatinden önce yapılacak dış mekân çekimleri çiftin tercihine bağlı olmakla beraber Kemerburgaz, Atatürk Orbitoryumu, Göztepe Parkı veya Kuzguncuk’ta tercih edilebilir. Biraz huzur, doğa, deniz, sakinlik ve upuzun gökyüzü altında resimler çektirmek istiyorsanız mekâna karar vermeden önce fotoğrafçınızın da önerilerini dinlemeniz ve hava tahminlerini incelemeniz faydalı olacaktır.

Düğününüzün fotoğraflarını çekecek ekibin işlerini öncesinde incelemeniz ve sizin için değerli olan hislerin karelere yansıtılacağından da emin olmanız tavsiye edilmektedir. Yapılacak çalışmalarda kullanılmasını istediğiniz aksesuarların temini, ekip ile sıcak bir ilişki kurabilmeniz ve sizinle beraber yorulmadan çalışabilecek bir ekip bu sürecin başarılı şekilde tamamlanmasını da sağlayacaktır. Düğün fotoğrafçısının en önemli özellikleri arasında sizi bir gölge gibi takip etmesi ama fark edilmemesi, sizi attığınız her adımda görüntülemesi ama hiçbir şeye engel olmaması gelmektedir. Başarılı fotoğraf ve video çekimlerinin asıl konusu budur. Fark edilmeyen veya üstünde durulmayan duyguların resimlere yansıması başarılı bir fotoğraf çalışması ile gerçekleşebilir. Düğün fotoğraflarının da sanatsal bir çalışma ile çekilmesi gerektiği ve estetik bir bakış açısını da fazlasıyla hak ettiği kesinlikle unutulmamalıdır. Günümüzde özel çekimler sadece düğünler için değil, mezuniyet törenleri, doğum günleri, diş buğdayları, sünnet düğünleri ve en önemlisi doğum anını yakalamak için de kullanılmaktadır.

Son dönemlerin en çok tercih edilen çalışmaları arasında yer alan serbest çekimler ise çiftlerin tercihlerine bağlı olarak sadece düğün günü ile sınırlandırılmıyor. Düğünden ve özellikle de balayından sonra yapılan çekimlerde zaman ve mekân kısıtlaması olmadan çalışılabilmesi çiftlerin en çok tercih ettikleri konular arasında yer alıyor. Düğün telaşından uzak olunan bir günde yapılacak çalışmalar ile dileyen çiftler düğünlerinin hikâyesini filme dönüştürebilirken, düğün kliplerinin hazırlanması da mümkün. Biraz yaratıcılık, biraz fikir ve doğru bir adres ile tamamlanacak çalışmalar tekrarının yaşanmayacağı bu özel döneme gelecekte de ışık tutacak ve büyük bir anı olarak aşkınızla beraber sonsuza kadar yaşayacak.

Profesyonel Düğün Fotoğrafçısı Emre Kasap

www.dugunografi.net

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Bir cevap yazın