5 Mart 2021

Bir haftada ilişkinizde devrim

Mutlu bir beraberliğiniz var ancak yolunda gitmeyen bir şeyler olduğunu hissediyorsunuz. Sorunlarınızı nasıl çözeceğinizi bilemediğinizden dolayı içten içe üzülüyorsunuz. Sadece bir haftalık plan ile ilişkinizi yoluna sokmak mümkün.<br />
0 0

Connet to love’ The Keys to Transforming Your Relationship – Aşka Bağlanın’ İlişkinizi Güçlendirmenin Yolları kitabının yazarı Gary Neuman, aklınızı kurcalayan ne varsa bir hafta uygulayacağınız plan sayesinde hepsini ortadan kaldırmanıza yardımcı oluyor.
BİRİNCİ GÜN
Haftalık Plan Yapın’ Eşinizle beraber bir haftalık plan hazırlayın. Baş başa olmaya özen gösterin özellikle hafta sonu birlikte kahvaltı edin.

İKİNCİ GÜN
Birbirinizi Takdir Edin’ Eşinizle birbirinizin hangi yönlerini takdir ettiğinizi düşünün. Elinize birer kağıt, kalem alın ve onu hangi konularda takdir ettiğinizi yazın. Beş madde yeterli olacaktır. Aynısını eşinizden de yapmasını rica edin. Bu sayede birbirinizle ilgili neleri sevdiğinizi hatırlayarak kendinizi mutlu hissedebilirsiniz.
ÜÇÜNCÜ GÜN
Birbirinizi Dinlemeyi ve Anlamayı Öğrenin’ Arabada giderken ya da telefonda konuşmaktan bahsetmiyoruz. Eşinizle yüz yüze konuşmaya ve birbirinize zaman ayırmaya özen gösterin. Bir probleminiz olduğunda onu karşınıza alın ve gözlerinin içine bakarak konuşun.
DÖRDÜNCÜ GÜN
Gece Dışarı Çıkın’ Başbaşa yemeğe çıkmayalı ne kadar oldu hiç düşündünüz mü? Hemen eşinizle en sevdiğiniz, sizin için özel olan bir restorana yer ayırtın. Kendinizi içinde iyi ve güzel hissettiğiniz kıyafetlerinizi giyin. Yemek boyunca birbirinize odaklanın.
BEŞİNCİ GÜN
Yazarak Konuşun’ Karşılıklı konuştunuz, birbirinizi dinlediniz şimdi sıra konuşmadan anlaşmakta. Şaşırdığınızı biliyoruz ama inanın çok işe yarayacak. Eşinizle konuşmadan sadece yazarak iletişim kurmanızı rica ediyoruz. Söylemek istediklerinizi kağıda yazın, isterseniz şekiller çizerek anlatın. Tartıştığınızda da aynı yöntemi denerseniz sorunları çok daha kolay şekilde çözersiniz.
ALTINCI GÜN
Geçmişe Yolculuk’ Birbirinize çocukluğunuzla ilgili sorular sorun. En unutamadığınız, en mutlu olduğunuz anlar gibi.. Eşinizin çocukluğuyla ilgili anıları dinlemek keyifli olacaktır.
YEDİNCİ GÜN
Kutlama Yapın’ Kutlama yapmak için özel bir günü beklemeyin. Bir hafta boyunca uyguladığınız başarılı planıkutlamaya ne dersiniz? Birbirinizi takdir ettiniz, çocukluk yıllarına ait anılarınızı paylaştınız, romantik bir yemek yediniz ve sonunda ne kadar mutlu olduğunuzu anladınız.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Bir cevap yazın