17 Ocak 2022

Bölgesel Zayıflamanın En Etkili Yöntemi: Lazer Liposuction

0 0
4 min read
0 0

Lazer liposuction, vücudundaki fazla yağlardan şikayet eden ve bunlardan kurtularak bölgesel zayıflama isteyenler için büyük bir kolaylık sunan yeni nesil estetik bir operasyon çeşididir. Bu yöntem, diğer yağ alma yöntemlerine göre çok daha fazla sıkılaşma sağlar ve daha fazla yağın vücuttan atılmasına imkan verir. Lazer liposuction, uygulama sonrasında da klasik yöntemlere göre çok daha kısa sürede günlük yaşama devam etmenize olanak sağlar.

Lazer Liposuction Nedir ve Avantajları Nelerdir?

Liposuction, egzersiz ve diyet yapılmasına rağmen vücudun belli bölgelerinde varlığını koruyan, dolayısıyla da bölgesel bozukluklara yol açan yağ dokularına yönelik yapılan operasyondur. Bölgesel zayıflama için kullanılan ve tercih edilen en etkili yöntemdir. Lazer liposuction lazer ışınlarını kullanarak bu yağ dokularının parçalanmasını sağlar. Operasyon esnasında kanamaya ve morluğa neden olabilecek ince kan damarlarını operasyon yapılan bölgeden uzaklaştırır ve parçalanan yağları vücuttan dışarıya transfer eder. Yeni nesil lazer lipoliz cihazları, işlem sırasında uygulayabileceği güç ve farklı lazer dalga boyları sayesinde vücuttan alınan yağ miktarını arttırabilmektedir. Böylece klasik yöntemlere nazaran bölgesel incelme oranlarını da yükseltebilmektedir. Eski nesil yöntemlerle kıyaslandığında bu operasyon çok daha az kan kaybı ile işlemin tamamlanmasına olanak verir. Bu nedenle diğer operasyonlara göre en büyük avantajı, kan nakline gerek kalmadan istenmeyen yağların vücuttan alınabilmesidir. Klasik yağ alma operasyonları sonrasında ortaya çıkan bölgesel sarkmalar, lazer liposuction sonrasında oluşmaz. Deri sıkılaştırıcı etkisi sayesinde işlem yapılan bölgenin formunu korumaya devam etmesini sağlar ve kullandığı yöntemler sayesinde işlem yapılan ciltte gözle görülür bir canlanma ve gerginlik oluşturur.

Lazer Liposuction Hangi Bölgelere ve Kimlere Uygulanır?

Lazer liposuction, yağlanan ve dolayısıyla sarkan her bölgeye uygulanabilir. Çene altı, kollar, bacaklar, basen, bel, sırt, karın gibi bölgeler lazer yağ aldırma işlemlerinin rahatlıkla uygulandığı alanlardır. Ayrıca, erkeklerde görülen meme büyümesine karşın çok etkili bir yöntemdir. Geçmişte liposuction operasyonu yapılmış fakat etkili olamamış bölümlerde de kesin ve net sonuç verebilmektedir. Lazer liposuction, diyet ve spor yapılmasına rağmen halen varlığını koruyan bölgesel yağları parçalayarak yok edebilen bir estetik operasyon olması nedeniyle 16 yaşını geçmiş ve istenmeyen yağlardan şikayet eden herkese uygulanabilir. Vücudun kimi bölgeleri; genetik, beslenme alışkanlıkları veya hamilelik gibi sebeplerle orantısız şekilde yağlanabildiği için vücudunda yağlanan bölgeleri düzelttirmek isteyenler rahatlıkla ve güvenle bu operasyonu deneyebilirler. Klasik yöntemlere başvuran kilolu hastaların önce zayıflaması tavsiye edilir ve işlem yapılamaz. Bu hastalar da bölgesel yağlardan kurtulamayacakları için diyet ve egzersizin sonuçsuz kaldığını düşünerek savaşmaktan vazgeçer ve durumlarını kabullenmek zorunda kalırlar. Ancak gelişen teknoloji sayesinde uygun ekipman ve tekniklerle güvenli operasyonlara imkan tanıyan lazer liposuction sayesinde olumsuz psikolojik etkilere de neden olan bu fiziksel problem kilolu hastalarda da rahatlıkla ortadan kaldırılabilir. Bölgesel zayıflama günümüz teknolojisi sayesinde artık çok kolay!

İyileşme Süreci Nasıl Olur?

Çene altı gibi alan itibariyle küçük bölgelere işlem yapıldıysa kişi hemen ertesi gün ayağa kalkabilir ve günlük yaşamına devam edebilir. Operasyon uygulanan bölge büyüdükçe iyileşme süreci de uzayacaktır ama bu süre 2-3 günü geçmeyecektir. İşlemin başarıya ulaşmasında özellikle iki etken ön plana çıkar. Birincisi, kullanılan ekipmanın gücü ve kullanabildiği dalga boyu aralığıdır. Bu faktör tamamen teknolojik gelişmelerle ve belirli standartlarla bağlantılıdır. Operasyon sırasında ikincisi ve belki de daha önemlisi işlemi yapan hekimin tecrübe ve yetkinliğidir. Operatör doktorun bilgi ve birikimi, hastanın operasyona uygun olup olmadığından tedavinin nasıl ve ne şekilde uygulanması gerektiğine hatta işlem sonrasında diyetisyen ihtiyacı olup olmadığına varıncaya kadar geniş bir alana etki edecektir. Dolayısıyla da hekimin tecrübesi ve yetkinliği tedavinin başarıya ulaşmasında çok önemli bir rol oynayacaktır. Siz de istemediğiniz yağlardan teknolojik cihazlar ve uzman bir doktor yardımıyla kurtularak bölgesel sıkılaşma elde etmek istiyorsanız Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Op.Dr. Alpaslan Topçu’dan randevu alabilirsiniz.

 

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Bir cevap yazın