15 Haziran 2021

Botoks mucizesi

0 0

Botoks; özellikle yüz ve boyun bölgesinde oluşan kırışıklıkların giderilmesi amacıyla uygulanan işlemdir. Tabi ki diğer bölgelere de botoks uygulanmaktadır ama daha çok yüz ve boyun bölgesi tercih edilmektedir. Özellikle gözün üst bölümündeki alanlarda, iki göz arasında ve göz çevresinde oluşan kırışıklıkların giderilmesi amacıyla uygulanan bir yöntemdir. Botoks işlemi için cerrahi bir operasyon gerekmemektedir. Sadece yapılacak işlem Colostridium Botulinum bakterisi tarafından üretimi yapılan bir proteindir. Bu proteinler tarafından elde edilen maddenin enjeksiyon yöntemi ile kırışıklıkların olduğu bölgelere enjekte edilmesi ile gerçekleştirilmektedir.
Botoks işlemlerinin sonrasında oluşabilecek yan etkiler nelerdir denirse; çok büyük yan etkileri olan bir uygulama değildir. Uygulamanın yapıldığı bölgede enjeksiyon işleminden kaynaklı girişlerin oluşturulduğu bölgelerde küçük çapta kızarıklıklar oluşmasına neden olabilecektir. çok az sayıda da olsa baş ağrısına neden olabilecektir. Bunun yanı sıra ise botoks tedavisini özellikle migren ve baş ağrıları için çok sık tercih eden kişiler de vardır ve botoks uygulaması gerçekten çok etkili bir sonuç vermektedir. Çok seyrek olarak rastlansa da hatalı bir girişim veya işlem sonrasında göz kapaklarında düşme gibi yan etkilerde görüldüğü olmuştur. Botoks hakkında daha fazla bilgi almak için http://www.esteclub.com/botox-botoks/ adresini ziyaret edebilirsiniz.Tam olarak güvenli bir yöntem olduğunu söylemek mümkündür fakat gebeler ve kas hastalıkları olan kişilerde kullanılmaması gerekmektedir. botoks işlemi oldukça basit bir işlemdir ve çok minik bir iğne yardımıyla çok az miktarda botoks maddesinin kırışıklığın olduğu bölgelere enjekte edilmesi işlemidir. Botoks maddesi soğuk bir zincirleme işlemi ile özel şartlarda iletimi sağlanan şeffaf bir yapıya sahiptir.
Botoks işlemi özel bir yaş gerektirmemektedir ama 18 yaşından büyük ve 65 yaşından küçük olunması gerekmektedir. Botoks ile yüzlerde ve boyunlarda oluşabilecek kırışıklıkların giderilmesi ile güzelliğine önem veren kişilerin kusurları tamamen ya da kısmen kapatılabilir.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Bir cevap yazın