22 Mayıs 2022

Botoks uygulamasına dair herşey

0 0
2 min read
0 0

Botoks  uygulaması Dr. Mustafa Karataş’ın İstanbul’da yer alan ve uzun yıllardır hizmet verdiği kliniğinde uzman kişiler tarafından kusursuz bir şekilde yapılmakta olan ve oldukça tercih edilen medikal estetik işlemlerden biridir.

Botoks içeriği nedir?

Botoks maddesi; “Clostridium botulinum” adlı bakteriden elde edilmekte olan, saflaştırılmış proteindir.

Botoks nasıl uygulanır?

İşlem mikro iğnecikler ile enjeksiyon şeklinde uygulanır ve işlem esnasında son derece hafif bir ağrı hissedilebilir. İşlemin ardından hemen etki gözlemlense de genellikle bir hafta sonunda daha da belirgin bir şekilde kendini göstermektedir.

Botoks etki süresi ne kadar?

Botoks uygulamasının ortalama kalıcılık süresi 6 ile 8 ay arasında değişebilmektedir.

Botoks Fiyatları kliniğimizde öncelikle uzman hekimimiz Buket Yıldırım ile yapılan muayeneler neticesinde belirlenmektedir.

Botoks uygulaması pahalı mı?

Aslında yapılacak olan bölgeye ve kişilerdeki kırışıklık ya da deformasyonların dercesine göre botoks fiyatları belirlense de, günümüzde çok pahalı olan bir uygulama değildir.

Botoks kimlere yapılır?

Botoks işlemi 18-65 yaş arası herkese güvenle uygulanabilir. Ancak hekimimiz Dr.  Mustafa Karataş hamile ve emzirenlerde uygulanmasını önermemektedir.

Botoks fiyatları neye göre belirlenir?

Botoks işlemleri yapılmadan önce hekimimiz hastaları detaylı bir şekilde muayene eder ve gereli gördüğü bölgelere, kırışıklıkların durumuna göre karar verir ve buna göre fiyatlandırılma yapılır.

gencliginizi-ve-guzelliginizi-koruyacak-15-madde

Alın Kırışıklığı ise yine bayanlarda ve erkeklerde belirli bir yaş sonrasında oldukça sık rastlanan ve aslında yüzde olumsuz ifadelere neden olan belirtiler arasındadır.

Alın kırışıklığı için hani yöntemler tercih edilir?

Alın Kırışıklığı eğer çok derin değil ise tercih edilen ilk yöntem botoks uygulamasıdır. Ancak derin kırışıklıklar var ise dolgu işlemi ile daha etkili ve doğru sonuçlar alınabilmektedir.

fotograf-cekilirken-uzum-deyin

Alın kırışıklıkları neden olur?

Genellikle aşırı mimik hareketleri olan kişiler de ve tabi ki yaşa bağlı olarak da meydana gelebilen alı kırışıklıkları, bakım yapılmayan ve dış etkenlere korumasız maruz kalan ciltlerde de görülebilmektedir.

Sizler de kırışıklıkların tedavisi hakkında daha detaylı bilgi ve randevu için kliniğimizin internet sitesini ziyaret ederek bilgi alabilirsiniz.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Bir cevap yazın