19 Mayıs 2022

Bu 5 online hata ilişkiyi başlamadan bitiriyor

0 0
2 min read
Bir ilişkinin başlamadan bitmesine sebep olan bu hatalar ilk 3 dakikada sohbeti kapatmak için yeterli oluyor.<br />
0 0

Sosyal medya platformları, bir ilişkinin ilk adımlarına sahne olabiliyor. Her ne kadar kimi zaman “sahte” profillerle karşındakini kandırma amacı güden kişilerden henüz kurtulamamış olsak da sanal ortamda flörtleşenlerin sayısı oldukça fazla. 

İşte ilişkinin başlamadan bitmesinin nedenleri…

1- Erkekler, daha sohbetin hemen başında “samimiyet” aradıklarını söylüyorlarsa işin içine seks karışmış demektir! Bunu zaten sohbet etmeye başladıktan sonra anlayacaksınız. Seks istemeleri yeni bir olgu değil ancak bunu samimiyetin arkasına saklamaları büyük bir yanlıştan başka bir şey değil! Bu nedenle biraz tanımadan e-mail adresinizi veya kişisel bilgilerinizi paylaşmamanızda fayda var.

2- Hobileri arasında “kumsalda uzun bir yürüyüşü severim”, “romantik komedi filmlere bayılırım” gibi cümleler varsa aman uzak durun. Bu yukarıda yazdıklarımızı kaç erkek sever? Onların amaçları sadece dikkat çekip “romantik erkek” izlenimi yaratmak.

3- “Yaşım 45 ama kendimi 17 gibi hissediyorum.” Klişe bir cümle. Ama ne yazık ki hâlâ kullanılıyor. Hadi 27 dese bir derece. 17 de nedir? Asıl şuna dikkat etmek lazım; gerçek yaşına uygun hareket etmeme nedeni nedir?

4- Hem sizinle tanışmak istiyor hem de profilinde başka bir kadınla gayet samimi fotoğrafları var… Bu neye benziyor biliyor musunuz? Bir işverenin çalışanına başka bir şirketteki iş ilanını önermesi gibi bir şey!

5- “Dürüst bir sevgili arıyorum” demekten bıkmadılar. Kim dürüstlükten uzak biriyle olmak ister ki? Biraz şüpheci yaklaşmak lazım. Kendi ne kadar dürüst acaba? Ve gerçekten sadece dürüstlük mü önemli? Yok, neresinden tutarsak tutalım pek mantıklı gelmedi bu istek.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Bir cevap yazın