22 Nisan 2021

Bu kişiler için yalnız seyahat etmek daha uygun

Tek başınıza seyahat etmenin sizin için daha uygun olduğunu gösteren işaretler...<br />
0 0

Seyahat etmeyi hemen hemen herkes sever. Yolculuk boyunca tanışacağınız insanlar, biriktireceğiniz anılar ve ilk defa göreceğiniz yerler bu deneyimi eşsiz kılan öğelerdir. Ama size eşlik edecek insanları seçmek her zaman kolay değildir. Hatta bazen kimsenin eşlik etmemesi çok daha iyidir. 

İşte tek başınıza seyahat etmenin sizin için daha uygun olduğunu gösteren 9 işaret’

– Arkadaşlarınızla dışarı çıktığınızda, hala başkalarıyla muhabbet ediyor ve yeni ilişkiler geliştiriyorsanız…

Yalnız seyahat etmek için, insan ilişkilerinizin ve sosyal becerilerinizin gelişmiş olması gerekir. Gündelik hayatınızda bile arkadaşlarınızla dışarı çıktığınızda farklı insanlarla tanışma eğiliminiz varsa, yeni ve eşsiz kültürlerden insanlar etrafınızdayken çok daha aktif olacağınız su götürmez. Ve hiç kimse yalnız kalmak istese bir seyahate başkası ile çıkmayı tercih etmez.

– Yakın arkadaş grubunuzla seyahat ettiğinizde bile hostellerde kalmayı tercih ediyorsanız…

Yalnız seyahat ederken ekonomik ve benzersiz sosyal çevre nedeniyle, pansiyonlarda kalmak tercih edilebilir. Ama arkadaş grubu ile seyahat bütçesi düşürülebileceği için genellikle oteller tercih edilir. Siz böyle bir durumda bile pansiyonları tercih ediyorsanız, yeni insanlarla tanışmak ve yeni arkadaşlıklar kurmaktan hoşlanıyor olmalısınız. 

– Bir restoranda gitmek yerine hızlı, ucuz yemekler yemeyi tercih ediyorsanız…

Eğer mali durumunuzu kontrol altında tutmak istiyorsanız, hızlı ve ucuz bir yemek yalnız seyahat için en uygun olanıdır. Arkadaşlarınızla seyahat ettiğinizde, grup olarak oturup yemek yemek zorunda kalırsınız ki bu da cebinizden daha çok para çıkması anlamına gelir. Üstelik öğünleri hızlı geçiştirmek, daha fazla yer görmek için size zaman kazandıracaktır.

– Uyumak ya da dinlenmek yerine mümkün olduğunca gezmek istiyorsanız…

Yalnız seyahat etmek, zamanınızı tamamen kendi istediğiniz gibi değerlendirmeniz anlamına gelir. Ne zaman ne yapacağınıza, nerelere gideceğinize, ne kadar dinleneceğinize sadece siz karar verirsiniz. 

– Yalnızken rahatsanız…

Yalnız seyahat edebilmek  elbette yalnızken rahat olmanızı gerektirir. Her zaman her yerde arkadaş edinemeyeceğinizi unutmamalı, bundan rahatsızlık duymayacağınıza, hatta tersine hoşunuza gidebileceğine emin olmalısınız.

– Bir şeyler yapmak için başka insanların onayına ihtiyaç duymuyorsanız…

Bağımsızlık ve onaylanma ihtiyacı duymamak yalnız seyahate çıkmak için önemlidir çünkü bunu yapmayı istediğinizi dillendirdiğiniz an pek çok negatif yorum duyacaksınız. Size sıkılacağınızı, tehlikede olacağınızı söyleyebilirler. 

– Barları gece kulüplerine tercih ediyorsanız…

Barlar sosyal paylaşım alanları olarak bilinir, kulüpler ise daha çok dans ve eğlenceye yöneliktir. Seyahat ettiğiniz şehirlerin barlarında tanışacağınız insanlar size yerel kültürle ilgili pek çok fikir verebilir. Bara gitmeyi tercih eden insanlar yalnız seyahat etmeye daha meyillidir çünkü insanlarla diyalog kurmayı severler.

– Plan yapmayı sevmiyorsanız…

Sırt çantanızı toplayıp yola çıkmak genellikle planlaması zor seyahatlerdir, karşınıza ne çıkacağı belli olmaz. Eğer spontane ve maceraperest bir insansanız, yalnız seyahat etmek kesinlikle size göre.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Bir cevap yazın