16 Mayıs 2022

Burun Estetiği Ameliyatı

0 0
2 min read
0 0

Burun estetiği ameliyatı estetik cerrahide ön plana çıkan ameliyat türlerindendir. Burun estetiği ameliyatında simetri, oran ve denge uyumuna çok önem verilmektedir. Ameliyat öncesinde doktorunuzla yaptığınız görüşmeler ve doktorunuz yapmış olduğu değerlendirmeler ışığında,  doktorunuz sizin yüzünüzün altın oranını bulmak için çalışmaya başlayacaktır. Bu uygulama ile, burnunuzun yüzünüze ve başınıza göre uyumu, dengesi, duruşu ve estetik fiziksel görüşünüzün en yüksek seviyeye çıkarılması amaçlanmaktadır.

Yeryüzünde milyarca yüz çeşidi, yüz yapısı vardır. Ve buna bağlı olarak da bu var olan her bir kişinin de farklı bir burnu vardır. Bu farklı burun yapılarına da uygulanacak farklı burun estetiği ameliyatı teknikleri vardır. Ayrıca yapılan burun estetiğinde sabit olarak bir burun yapısı yapmak değil de, operasyon yapılan kişiye en uygun olan ve yüzü daha da güzelleştirecek olan, yüzün daha estetik bir görünümüne sahip olmasını sağlayan bir burun yapmak daha önemlidir.

 

Burun estetiği ameliyatı ortalama olarak 1-1.5 saat sürmektedir. Lakin hasta daha öce başka bir burun estetiği ameliyatı geçirmiş ise, bu süre 2 (iki) saate çıkabilmektedir. Burun estetiği ameliyatınızı sadece estetik amaçlı yaptırıyorsanız ameliyattan sonra çoğu doktor artık tampon takmıyor. Eğer ki nefes alma problemi mevcutsa ve bunla alakalı bir burun estetiği operasyonu yapılıyorsa, doktorlar burun tamponu kullanmayı tercih ediyorlar. Günümüzde burun tamponları çok daha kolay çıkartımı olan tamponlardır. Çıkartıldığında tamponun çıktığını dahi fark edemeyen hastalar vardır.

 

Burun üzerine alçı koyuluyor mu sorusuyla da çok karşılaşır olduk.Cevaben de ; burun alçısı artık  neredeyse kullanılmamaktadır. Ameliyat sonrasında artık kemik müdahalesi yapılırsa  1 (bir) hafta kalan daha sonrasında çıkartılan burun aletleri kullanılmaktadır.Bu uygulanan tüm yöntemler burun estetiği ameliyatınızı yaptırdığınız doktorun tecrübesine bağlıdır. Tecrübeli bir doktor olan Doçent Doktor Ozan Seymen ve ekibiyle burun estetiği ameliyatınızı en kolay ve hasarsız bir şekilde yaptırabilirsiniz.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Bir cevap yazın