Burun Estetiği Hakkında Bilmeniz Gerekenler

14 Ağustos 2017 Pazartesi, 22:27

Burun estetiği; son yıllarda plastik cerrahi ve estetik sektörünün gelişmesi ile beraber, oldukça popüler olan bir işlemdir. Doğuştan beri sahip olduğunuz fenotip özellikleriniz ya da çevresel etkenlere bağlı olarak ortaya çıkan kazalarda burun yapınız bozulabilir, ya da doğrudan işlevini kaybedebilir. Kişilerin sağlık sebeplerine bağlı olarak ya da tercihlerine göre yaptırmış oldukları burun düzeltme ve şekillendirme işlemi tıp literatürüne burun estetiği olarak geçmiştir.

Burun estetiği, bilhassa hanımların tercih ettiği bir uygulamadır. Hanımlar burun estetiğini daha çok güzel görünmek ya da burunlarındaki şekil bozukluğunu düzeltmek için tercih ederken, beylerin bu uygulamayı çoğunlukla sağlık sebeplerinden dolayı tercih ettiğini söylemek mümkündür.

Rinoplasti, ülkemizde de tercih edilen, ancak mutlaka alanında uzman doktorlarla çalışılması gereken bir ameliyat türüdür. Ankara ili içerisinde rinoplasti ya da doğrudan burun estetiği ameliyatı gerçekleştiren doktorlardan birisi de Doç. Dr. Zühtü Demir’dir. Uzun yıllardan beri bu alanda faaliyet gösteren ve sürekli kendini geliştirerek ortaya bir diğerinden profesyonel uygulamalar çıkartan Zühtü Demir, Ankara genelinde oldukça bilinen bir doktordur.

Burun Estetiği Öncesi Dikkat Edilmesi Gerekenler

Burun Estetiği, her ne kadar tıbbı açıdan riskleri düşük bir ameliyat olsa da, istenilen başarının sağlanması hastayı mutlu edecek detaylar arasındadır. Bu yüzden rinoplasti sırasında çalışacağınız doktoru ve ekibi çok iyi seçmeniz gerekmektedir. Doçent Doktor Zühtü Demir, nitelikli ekibi ve uzman hemşireleri ile beraber, bu süreci kolayca atlatmanıza yardımcı olacak ve sizi beklediğiniz görüntüye kavuşturacak bir doktordur.

İşlem öncesi hastayla düzenli olarak yapılan istişareler sonrası, hastanın mevcut ihtiyacının belirlenmesi atılan ilk adımdır. Hastanın işlem sonunda ortaya çıkacak olan yeni burun yapısı, teknolojik tıbbı görüntüleme uygulamaları kullanarak, Crisalix 3 adı verilen sistemle kendisine gösterilmektedir. Bu şekilde hastanın beklentilerine uygun bir işlem yapılması konusunda daha sağlam adımlar atılırken, ortaya çıkacak olan yapıyı da görmeye olanak sağlar.

Bu sistem sayesinde, artık hastalar, rinoplasti sonrasındaki burunlarının şeklini görebilmekte, böylece daha güvende hissederek ameliyat masasına yatabilmektedir. Aynı şekilde bu yöntem işlemde yanılma payını da en aza indiren, doktor ve ekibinin kontrollü bir şekilde hareket etmesini sağlayan sistemler arasında yer almaktadır.

Burun estetiği öncesinde, hastanın isteğine bağlı olarak açık ya da kapalı rinoplasti olarak iki şekilde yapılabilmektedir. Bu sebepten ötürü, ameliyatın türüne karar vermek, hasta için oldukça önemli olacaktır. Zühtü Demir ve ekibi bu alanda hasta için en uygun ameliyat şekline karar verirken, hastanın kendisini güvende hissetmesine yardımcı olmaktadır. Ekip, hata motivasyonunun estetik ve plastik cerrahide çok önemli olduğunu bilmekte, bu yüzden elinden gelenin en iyisini yapmaktadır. Kişinin yüz şekli ve burun yapısına göre bir işlem belirlenmekte, hijyenik ve steril bir ortamda ameliyat gerçekleştirilmektedir.

Kaynak: https://www.estenik.com.tr

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...