17 Ocak 2022

Burun Estetiği

1 0
2 min read
1 0

Burun estetiği ameliyatı, tedavi süreci, ameliyat süresi, zor olup olmadığı, burun estetiği ameliyatı gerçekleştirmeyi düşünen kimseler tarafından oldukça merak edilen konular arasındadır. Burun estetiği ameliyatı ilgili kimsenin hem estetik hem de sağlık açısından var olan problemlerine çözüm bulmaya çalışan bir ameliyattır. Bu ameliyat ile ilgili kimsenin hayat standartları ile özgüveni oldukça yükselmektedir. Burun estetiği ameliyatı ile estetik çözüm yolları yanında sinüzit, burun etleri gibi sağlık problemlerine de çözümler sunulmaktadır. Burun estetiği ameliyatının kişiye özel sebepleri olmasına karşı genel olarak burunda meydana gelen şekil bozukluklarını tedavi etmek için yapılmaktadır.

Burun Estetiği Ameliyatı Neden Yapılır?

Burun estetiğinin yaptırılma sebepleri, estetiğin kişiden kişiye değişebilmesinden dolayı sebepler de sübjektif olmaktadır. Ancak hastaların genel olarak şikayetçi olduğu problemler ise şu şekildedir:

·         Burun ucunun fazla büyük ya da küçük olması

·         Burun ucun fazla kalkık ya da düşük olması

·         Burun kemiğinin yamuk ya da taraklı olması

·         Burun ucu ile üst dudak arasındaki mesafenin çok kısa olması

·         Burun ucu ile üst dudak arasındaki mesafenin çok uzun olması

·         Burun deliklerinin birbirinden farklı olması yani burun deliklerinin asimetrik bir görüntüye sahip olması

·         Burnun ilgili kimsenin yüzüne göre oldukça büyük olması

Burun açısından şikayetçi olan kimselerin bu estetik sebeplerin yanında sağlık açısından da sorunları olabilmektedir. Sağlık açısından burun estetiği yaptırılma sebepleri ise şu şekildedir:

·         İlgili kimsenin deviasyon problemi yaşaması bu sebeplerden birisidir. Yani ilgili kimsenin burun kıkırdağında ya da burun kemiğinde bulunan eğrilikten dolayı nefes alıp vermede zorlanma yaşamaktadır.

·         Kaza ya da burun kırılması hallerinde ilgili kimseler burun estetiği ameliyatını tercih edebilmektedir.

·         Horlama da burun estetiği ameliyatının sağlık durumundaki sebeplerinden bir tanesidir.

Burun Estetiği Ameliyatında Doktor Seçimi

Burun estetiğinde doktor seçimi, oldukça önemli bir konudur. Burun ilgilinin gözle görülebilir bir organı olduğundan burun estetiği ameliyatını doğru kişilere yaptırması oldukça yararına olacaktır. Burun estetiği ameliyatında doğru doktor ise alanında uzmanlaşmış ve alanında tecrübe sahibi doktorlardır. Op. Dr. Turgut Yüce burun estetiği ameliyatı tecrübesi ile tedavi talebi olan kimselere en üst düzeyde hizmet vermeyi hedeflemektedir.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Bir cevap yazın