17 Ocak 2022

Büyük Beden Elbise Seçimi

0 0
3 min read
0 0

Büyük beden elbise tercihlerini ulaşırken insanların genellikle modadan uzakta mı kalacağız şüphesi bulunmaktadır. Oysa ki böyle bir durum söz konusu değil. Aslında seçeceğiniz elbisenin seçimi sırasında fazla kilolarınızdan kaynaklanmaz. Elbise modellerinin insanlar için kendilerine uygun olmayacağını düşünürler. Büyük beden kıyafet seçtiğiniz sırada elbette vücut tipinize göre bu şekilde karar vermelisiniz. Bu doğrultuda elbise tercih etmelisiniz. Sadece elbise anlamında değil bir bluz, V yaka kazak alırken dahi bunlara dikkat etmek gerekir. Tabi ki burada seçeceğimiz ürünün vücut proporsiyonuza uygun olması önemli. Ancak özellikle büyük beden giyim kurallarının başında elbette ki yatay çizgili olmaması ve belirli renklerde seçilmesi gibi durumlarda söz konusu. Yani vücudunuzu daha zayıf göstermek istediğinizde bu tarz modelleri ulaşabilirsiniz. Bunları da tercih ettiğinizde çok şık ve istediğiniz gibi sonuçlar elde etme şansına sahip olursunuz.

Büyük Beden Elbise Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Büyük beden elbise seçimi için öncelik bayanların kıyafet konusunda kısıtlı tercihleri olduğunu düşünmemesi gerekir. Her geçen gün sektördeki markaları ilerlemektedir. Bu yüzden de büyük beden kıyafet seçimleri konusunda herhangi bir sorun kalmamıştır. Bayanlar için tasarlanan çok şık kıyafetler bulunmaktadır. Elbette öyle güzel kıyafetler var ki, sıfır beden hanımlara tasarlanan kıyafetlerden çok daha güzel görünümlü. Önemli olan bir konu da kombin alternatiflerini çok iyi bir şekilde değerlendirmek. Aynı zamanda da tabii ki rahat bir kullanım sunması. Çünkü gün içerisinde mi kullanacaksınız yoksa bir abiye model mi tercih olacaksınız? Buradaki ayrımda bu da işin içine giriyor. Seçimlerinizi gerçekleştirirken özellikle siyah, lacivert veya kahverengi gibi düz renk elbiseler göz önüne çıkmaktadır. Oysa ki canlı ve göz alıcı alternatifleri gözden çıkartmamak lazım. Yani fuşya, mor gibi canlı renklerle de tasarlanan çok şık ve çok güzel kullanışlı elbiseler bulunmaktadır. Bunların arasından da elbise seçimi yapılabilir. Özellikle burada tabii ki basenleriniz büyük ise bu durumda basene yapışan modelleri değil de düz inen etekli elbiseleri kullanmanız gibi bazı ayrıntılar bulunmaktadır.

Büyük Beden Elbise Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler 

Büyük beden tesettür elbise seçiminde öncelikli olarak vücudumuzu uygun elbiseleri giymeyi öneririz. Şık bir görünüm kazanmanız için öncelikli olarak vücudunuza ve size uygun olan elbiseleri tercih etmelisiniz. Tabii günümüzde artık özellikle tesettür modasında çok güzel modeller var. Bu tarz modelleri de tercih edebilirsiniz. Kombinlerken özellikle renk aşırılığın uzak durmanızı tavsiye ederiz. 2019 yılından itibaren modacıların özellikle üzerinde durduğu şey çok fazla parçalı ürünlerden uzak durmak önemli. Çok parçalı ürünler yerine belirli bir sayıda ürünle çok daha rahat bir şekilde istediğiniz gibi sonuç alabiliyorsunuz. Ayrıca modacılara artık çiçek desenlerini çok güzel kullanıyorlar. Bu sayede göbeğinizi kamufle etme şansına da sahipsiniz. Beli saran aşağı doğru bollaşan elbiseleri tercih etmeniz sizler için daha hoş bir sonuç verecektir. Özellikle kendinize inancınızın geldiğiniz sizler de hissedeceksiniz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Bir cevap yazın