17 Ocak 2022

Büyük Gözler İçin Makyaj Önerileri

0 0
3 min read
0 0

Bildiğiniz gibi her cilt, veya yüz yapısında makyaj yöntemleri, teknikleri değişiklik göstermektedir. Bunu ele alarak sizlere bu yazımızda “Büyük gözler için makyaj önerileri”ni konu edinmeye karar verdik. Göz makyajı da göz yapısına göre değişiklik göstermektedir, eğer büyük gözlere sahipseniz “ki bu çoğu bayana yakışır” yapabileceğiniz makyajları, pratik yöntemleri sizlerle paylaşacağız.

Büyük Gözler İçin Yapılabilecek Makyajlar;

Büyük Gözü Küçük Göstermek İçin: Eğer gözünüzün büyük olmasından memnun değilseniz ve biraz daha küçük göstermek istiyorsanız pratik birkaç detay ile gözünüzü daha küçük gösterebilirsiniz. Doğru makyaj teknikleri ile gözlerinizi daha ufak gösterebilmenin en basit çözümü siyah renklerde ya da kahverengi tonlarda bulunan göz kalemi kullanmaktır.
Bu tekniği denediğiniz zaman ortaya ıkacak olan görüntüye sizde tanıklık etmiş olacaksınız. Oldukça yaygın bir şekilde kullanılan bu yöntem büyük göz görüntüsü istemeyenler ya da büyük gözler için uygun bir yüze sahip olmayan kişiler tarafından yoğun olarak tercih edilmektedir. Bu konuda makyaj yapmanın püf noktaları hakkında bilgiler aktaracağız. Böylece sayfa sayfa dolaşarak cilt bakım sitesi aramanıza gerek kalmayacak.

Ruj ve Dudaklarda: Büyük gözlü bayanlara yakışan en iyi dudak rengi mat ve koyu renklerdir, bu renklerden kahverengi, bordo tonları veya şeftali rengi tonlarını uygulamak yüzünüze daha hoş bir görünüm sağlayacaktır. Büyük gözlü bayanlar açık tonlardan kaçınmalıdır, genel olarak koyu tonlar kullanıldığında hoş bir görüntü sağlamasının yanı sıra gözlerinizle uyumlu olacak bir renk seçtiğinizde dağıtarak daha güzel bir görüntü yakalanabilir ” herkese yakışmayabilir, göz rengine göre değişir ”

Kirpikler: Büyük gözlerde dolgun kirpikler idealdir, kirpik kıvırma aletini kullandıktan sonra eğer dolgun bir görüntü elde edemediyseniz kirpiklerinize uygun renkte göz kalemiyle aralarını çizerek doldurduğunuzda kirpikleriniz daha dolgun bir hal alacak ve hoş bir görüntüye sahip olacaksınız.

Rimel: Büyük göz makyajlarında rimel genelde dışa doğru uygulanır, küçük gözlerde hoş bir görüntü vermese de büyük gözlerde dışa doğru uygulanan rimel hoş bir görüntü sağlar. Eğer küçük gözlere sahipseniz bu yöntemi uygulamanızı tavsiye etmeyiz ki zaten gözlerinize bunu uyguladığında hoş durmadığını sizlerde görebilirsiniz, iri gözler için idealdir.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Bir cevap yazın