16 Mayıs 2022

Cast Ajansına Kadrosunda Yer Almak İçin Ne Yapmak Gerekiyor

0 0
3 min read
0 0

Sinema, televizyon gibi görsel sanatların gelişmesiyle birlikte yetenekli insan ihtiyacı meydana gelmektedir. Yeni yüzler, yeni yetenekler aranır olmuştur. Televizyon ve sinema sektöründeki kişiler, bu ihtiyaçlarını cast ajansları sayesinde gidermeye çalışmaktadır. Kişilerin yapmış olduğu başvuruları değerlendiren ve en uygun gördüğünü çağıran sinema ve televizyon dünyası, oyuncu ihtiyacını bu firmalardan sağlamaktadır.

Ajans Sektörüne Girişte Dikkat Edilen Noktalar

Televizyon, sinema gibi görsel sanatlarda çalışmak isteyen kişilerin dikkat etmesi gereken noktalar vardır. Zira her başvuru yapan kişi çağrılmamaktadır. Oyunculuk ajansları ile iletişime geçip öz geçmiş belgenizi sunmalısınız. Boydan ve yarım şekilde resimlerinizi bırakmalısınız. Vücut ölçülerinizi, kilo durumunuzu belirtmelisiniz. Çünkü televizyon ve sinema dünyasında öncelikli olarak dikkat edilen hususlar bunlardır. Bu bilgileri tam ve doğru şekilde vererek kişilerin sizin hakkınızda ön bilgi edinmesini sağlamış olacaksınız. Böylece size, yeteneklerinize, eğitim durumunuza, çekiciliğinize göre görüşmeye davet edileceksiniz.

Cast ajanslarının kadrosunda yer almak için, oyunculuk başvurusu yapmanız gerekmektedir. Sayılan belge ve bilgileri temin edip, ajansların yolunu tutmalısınız. Gelişen teknoloji firmaya şahsen başvuru imkanı dışında imkanlar da tanımaktadır. İnternet ortamından rahatlıkla bilgilerinizi doldurup, cast ajansının mail adresine gönderebilirsiniz. Bu sayede de oyunculuk için başvurunuzu yapmış olacaksınız.

Ajanlara başvurmadan önce bazı noktalara dikkat etmelisiniz, kararınızı bu doğrultuda vermelisiniz. Yoksa işe alınmanız ve sözleşme imzalamanız durumunda maddi yaptırıma tabii tutulacağınızı unutmamalısınız. Oyunculuk sektörünün yoğunluğu içinde yaşayabileceğinizi göze almalısınız. Şehir dışı, yurt dışı gibi çekimlerin olacağını düşünerek, seyahat ve konaklama engelinizin bulunmaması gerekir. Oyunculuk mesleğini, alelade bir meslek olarak görmemeli, işi severek ve isteyerek yapacağınızın bilincine varmış olmalısınız. Sosyal hayatınızdan alacağınız her türlü olumlu ve olumsuz dönüşlere karşı kulağını tıkayan bir kişiliğinizin olması gerekmektedir.

Ajanslar, bu bilince varmış, kendine güvenen, yetenekli, hatta tercih sebebi olarak Güzel Sanatlar Fakültesi mezunu olan kişilere öncelik tanımaktadır. Yapacağınız form doldurma işlemi, resim bırakma işlemi ve vücut bilgilerinizi bırakma sonrasında cast ajansına başvurunuzu yapmış olursunuz. Yeni bir sayfa, yeni bir hayat ve yeni bir iş için bekleyiş içinde kalmalısınız. Başvurduğunuz ajans, uygun görüldüğünüz takdirde sizinle iletişime geçecek, görüşmeye çağırıp hem sizi yakından tanıyacak, hem de kabul görüldüğünüz işi size anlatacaktır.

 

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Bir cevap yazın