16 Mayıs 2022

Çek Teknik Üniversitesi’ne Kabul Şartları Neler?

0 0
2 min read
0 0

Çekya’nın en çok tercih edilen üniversitelerinden biri olan Çek Teknik Üniversitesi her geçen gün daha fazla sayıda gencin rotasını çevirdiği eğitim kuruluşlarından biri haline geldi. 1907 yılında Prag’da kurulan üniversite kurulduğu yıldan bu yana binlerce gencin akademik eğitim almasını sağladı. Günümüzde ise dünyanın çeşitli ülkelerinden öğrenci ağırlamaya devam ediyor. Üniversitenin çeşitli bölümlerinde her yıl 21 bin öğrenci eğitim alıyor.

Öncelikle üniversitede lisans ve yüksek lisans eğitimi almanın mümkün olduğunu bilmeyenler için hatırlatalım. Lisans eğitimleri tercih edilen bölüme bağlı olarak 3 ya da 4 yıl sürüyor. Yüksek lisans eğitimi ise 2 yıldır. Bu arada bilmeyenler için üniversitede İngilizce eğitim verildiğini de aktaralım. Dolayısıyla öğrenciler mezun olduklarında İngilizce konusunda gayet iyi durumda oluyorlar ve haliyle rakiplerinden bir adım önde kariyer hayatlarına başlayabiliyorlar.

Üniversitenin Prag’da bulunuyor olması da asla göz ardı edilmemesi gereken unsurlardan biridir. Prag’da muhteşem bir şekilde zaman geçirmek ve hem kültürel hem de tarihi yerleri gezmek mümkün olabiliyor. Öğrenciler farklı kültürleri tanıma şansından da istifade etmiş oluyor. Aynı zamanda okulun farklı ülkelerden öğrenciler tarafından tercih edilmesi de pek çok kültüre aşina olmaya olanak tanıyor. Peki, bu okula kayıt yaptırmak için hangi adımlar izlenmeli?

İşte bu noktada devreye ICES Turkey giriyor. Eğitim danışmanlığı hizmeti veren firma, öğrencileri en doğru şekilde yönlendiriyor ve okula kayıt yapılması için gerekenler hakkında en güncel bilgiler aktarılıyor. Aynı zamanda firmanın internet sitesinde de merak edilen her türlü sorunun yanıtının bulunduğunu belirtmek gerekir. Bu üniversitenin hangi bölümlerinin olduğu, eğitim almak için hangi koşullara sahip olmak gerektiği gibi soruların yanıtlarına en hızlı şekilde ulaşılabiliyor.

ICES Turkey internet sitesinde öğrencilerin merak ettiği konaklama koşulları ya da okulların ücretleri gibi önemli bilgiler de mevcut. Lisans ya da yüksek lisans eğitimi için eğer siz de rotanızı yurt dışına çevirmeyi düşünüyorsanız bu siteyi mutlaka ziyaret edin. Bu sayede güncel bilgilere ulaşabilir ve nasıl bir okulda eğitim almak istediğinize çok daha doğru karar verebilirsiniz.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Bir cevap yazın