23 Mayıs 2022

Çekiciliğin 5 kuralı

0 0
2 min read
0 0

1- Gözler
Kadın dişiliğini bakışlarıyla yansıtır. Güzel bir kadının, anlamlı bakan ve gözlerini iri gösteren koyu renk göz makyajına her zaman ihtiyacı vardır. Araştırma sonuçları erkeklerin iri ve parlak gözlü kadınların görünümü büyük ölçüde etkilediklerini ortaya çıkardı.
2- Dudaklar
Çekicilik denince akla gelen ikinci önemli unsur ise elbette dolgun görünen dudaklardır. Araştırmalar erkeklerin ince dudaklara sahip kadınların çekicilik ile bağlantısız olduğunu, dolgun dudaklı ve düzgün dişlere sahip kadınların özellikle konuşma esnasında çok çekici göründüklerini ifade ettiklerini belirtiyor.
3-Göğüs büyüklüğü
Her ne kadar bu konuyla ilgili anketler yapılarak, erkeklerin küçük göğüslü kadınları da sevimli bulduğu yönünde dedikodular çıksa da her 10 erkekten 8’i güzel kadını, fazla olmamak kaydıyla iri göğüslü olarak tanımlıyor.
4- Saçlar
Çekici kadın olmanın bir diğer kuralı ise uzun, temiz ve parlak saçlardan geçiyor. Bu konuda yapılan araştırmalarda erkeklerin % 78’i  kadının uzun ve doğal saç rengine sahip olması gerektiğini düşünüyor.
5- Vücut
Son ve en önemli kural da düzgün vücut hatlarına sahip olmak… Bu konuda da araştırma sonuçları, erkeklerin büyük kısmının küçük popolu ve ince belli kadınların çok daha hoş göründüğünü, kilolu kadınların diğer dört kurala uygun olsa da asla çekici kabul edilmediğini ifade ettiklerini vurguluyor.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Bir cevap yazın