19 Mayıs 2022

Çelik Para Kasası ve Malzeme Kalitesi

0 0
3 min read
0 0

Çelik para kasası almayı düşünüyorsanız yazımızı mutlaka okumalısınız. Çelik kasa üretimi için belirlenen malzemeler aynı zamanda bir kasanın kalitesini ve dış etkenlere karşı mukavemetinin de ölçüsüdür.

Çelik kasalar günümüzde hemen her alana hitap eden önemli demirbaşlar halini almıştır. Bankaların para sakladığı büyük kasalardan evlerde kullanılan kasalara kadar birçok farklı alanda çeşitli niteliklere sahip çelik para kasası üretimini gerçekleştirmek mümkündür. Bu çelik kasaların temelde gövde ve kapak olmak üzere iki ana parçası vardır. Kapağa monte edilmiş ve çok farklı özelliklere sahip kilit mekanizmaları da çelik para kasası için çok değerli bir bölümdür. Bu bölümlerin her biri ayrı personel tarafından iş bölümü şeklinde üretilerek daha sonra bir araya getirilmektedir. Aynı zamanda çelik para kasası fiyatları farklılık göstermektedir.

Çelik kasa üretimini kurumsal kalite anlayışını ön planda tutarak gerçekleştiren firmalarda kaliteli sonuç için kaliteli malzeme kullanımı da ön plana çıkmaktadır. Çelik kasa üretimi için en küçük bir malzemenin kalitesiz olması bütün bir kasanın güvenlik seviyesini düşürecektir. Bu sebeple firmamız kullandığı malzemelerde birinci sınıf niteliklere sahip ürünleri tercih etmektedir.

Çelik Kasalar ve Malzemeleri

Çelik para kasasında gövdeyi oluşturan çeliğin kalınlığı ve nitelikleri kasanın güvenliği için önemlidir. Dış etkenlerin kasa kapağında ve gövdede yoğunlaştığını düşünürsek kalitesiz malzemeler ile üretilmiş bir çelik para kasası kolayca açılacaktır.

Çelik para kasalarında güvenliği tek bir parça olarak düşünmek gerekir. Kasanın gövdesinden kilit mekanizmasına kadar malzeme kalitenizi standartların üzerinde tutmazsanız oluşabilecek muhtemel hırsızlık vakalarında da mağdur olursunuz.

Bazı çelik para kasaları çok ağır olup bulunduğu yerden kaldırılıp götürülmesi ancak vinç ve benzeri araçlarla mümkündür ancak bu durum sadece çalınıp götürülmesi açısından güvenlidir. Çelik kasanın bulunduğu yerde açılıp soyulması da mümkündür. Bunun için bir çelik para kasası sadece ağırlığı ile değerlendirilmez. Ağırlığı ile beraber kilit mekanizması, bubi tuzaklamaları, şifreleme sistemi, gövde ve kapağın kaliteli malzeme ve işçilik ile üretilmesi de önemli güvenlik ölçütlerindendir.

Çelik para kasalarında kullanılan standart dışı malzemeler nedeniyle hem kasanın içine ulaşmak isteyen kötü niyetli kimselerin işleri kolaylaşmakta hem de yangın ve sel gibi tabii afetlerde çelik kasa, tam bir koruma sağlayamamaktadır.

Çelik para kasaları için kilit mekanizması önemli bir güvenlik düzeyidir. Mekanizmanın sağlam malzemelerden üretilmiş olması sayesinde dış saldırılara karşı mukavemet ve hızlı bloke sistemi saldırılara karşı güven vermektedir.

Günümüzde özellikle Almanya ve Amerika’daki ARGE birimlerinde geliştirilen kilit sistemleri sayesinde kasanın kilit mekanizmasının devre dışı bırakılması oldukça zordur. Bunların dışında kullanılan kilit mekanizmalarının sertifikalarının olup olmadığına mutlaka bakmalısınız.

Çelik para kasası satın almadan önce kasayı oluşturan parçaların kalitesini tek tek incelemek ve sorgulamak istemezseniz kurumsal kimliğine ve referanslarına güvendiğiniz firmalarla çalışmanızı öneriyoruz. Bu firmalardaki müşteri temsilcileri sizin ihtiyaçlarınıza uygun ürünü mutlaka size sunacaklardır. Firmamız ayrıca çelik soyunma dolabı imalatı da yapmaktadır.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Bir cevap yazın