19 Mayıs 2022

Cilt Yenileyici Peeling

0 0
3 min read
0 0

Peeling, cildi yenileyici ve gençleştirici bir etkiye sahip olan bakım uygulamasıdır. Hızla geçen yıllar ve dış etkenler nedeni ile cildimiz canlılığını, rengini ve esnekliğini kaybedebilir. Yüzümüzde ve boyun bölgemizde çeşitli faktörler sebebiyle lekelenmeler, sivilce ve siyah noktalar, pullanmalar, renginde değişiklikler, gözaltında morluklar ve halkalar, kırışıklıklar ve sarkmalar gibi pek çok farklı problem ortaya çıkabilir. Ancak tüm bu problemler nedeni ile cilt bakım uzmanlarına ya da güzellik salonlarına giderek yüzlerce lira harcamaya gerek kalmamaktadır. Zira artık bayanlar evde kendi bakım uygulamalarını kendileri yapmakta ve hem kolay ve doğal, hem de ucuz tariflerden yararlanmaktadırlar.

Hücre Yenileyici Peeling Uygulamaları

Kışın soğuğu, rüzgârı, yazın güneşi, denizi, makyaj artıkları, sigara ve alkol ve daha pek çok farklı sebeplerden dolayı cildimiz yıpranıp sağlığını kaybedebilmektedir. Bu nedenle düzenli olarak cilt bakımları yapmalı ve asla gerekli bakımları ihmal etmemeliyiz. Bakımların dışında da cildimizi kirlerden ve ölü hücrelerden arındırmak maksadıyla cilt yenileyici peeling uygulaması yapmamız da gerekmektedir.

Cilt yenileyici peeling uygulamasının amacı üst derinin hasar görmüş tabakalarını kaldırarak sağlıklı tabakayı ortaya çıkarmak ve cildi canlandırmaktır. Peeling uygulaması sonrasında cilt uyarılmakta ve yeni hücre oluşumu hızlanmaktadır. Bu sayede de cilt daha sağlıklı, parlak ve pürüzsüz bir görünüm kazanmaktadır.

Cilt yenileyici peeling aynı zamanda kırışıklık, yaşlanma belirtileri, cilt kuruluğu, genişlemiş gözenekler, cilt yorgunluğu, cilt lekeleri, çatlaklar gibi pek çok sorunun da üstesinden gelmeye yardımcıdır. Evde kolay bir şekilde hatta evdeki malzemelerle hazırlayabileceğimiz peeling uygulamaları hem zaman hem de para kaybetmemizi önlemek adına mükemmel sonuçlar doğurmaktadır. Bir kaba 1 yemek kaşığı bal, 1 yemek kaşığı yoğurt, 1 yemek kaşığı zeytinyağı ve 1 yemek kaşığı rendelenmiş havuç alınır. İyice karıştırılan malzemeler cilde masaj yapılarak yedirilir. 20 dakika beklettikten sonra da ılık su ile durulanarak temizlenir. Özellikle de hassas ciltler için uygun olan bu peeling uygulaması haftada bir kez uygulanması sonucunda mükemmel bir cilt yapısı sağlamaktadır.

Cilt yenileyici peeling cilt bakımı için olumlu sonuçlar doğursa da zaman zaman da cilde zarar verebilmektedir. Özellikle de hassas cilt yapısına sahip kişilerin peeling uygulaması için dikkatli davranmalarında fayda vardır. Cilde olumsuzluklar sağlamaması açısından peeling uygulamasının en doğru zamanı bahar mevsimidir. Güneşin zararlı ışıklarının tam olarak güç kazanmadığı bahar mevsiminde peeling uygulamak cildin zarar görmesini önleyecektir.

Hücre yenileyici peeling tarifleri arasında bir de yumurtalı ve elmalı peeling uygulaması bulunmaktadır. Bu uygulamada 1 adet elmanın suyu sıkılıp içerisine 1 yumurtanın beyazı eklenir ve çırpılır. Daha sonra ise 1 tatlı kaşığı krema eklenerek harmanlanır. Hazırlanan karışım temizlenmiş cilde iyice yedirilerek 15 dakika bekletildikten sonra ılık su ile yıkanır. Cildi tazeleyen ve temizleyen bu uygulama, yepyeni ve taptaze bir cilt oluşmasını sağlamak için en ideal yöntemlerden biridir.

Kereviz ve dereotlu peeling yöntemi de bir başka cilt yenileme yöntemidir. 1 tutam dereotu, 1 yemek kaşığı bal, 1 küçük baş kereviz ve 1 yumurta sarısı robota konularak püre haline getirilir. Hazırlanan bu karışım tonik gibi cilde uygulanır ve 15 dakika bekletildikten sonra ılık su ile durulanır. Durulamanın ardından da gülsuyu ile temizleme ve tazeleme işlemi yapılır. Tüm bu peeling uygulaması sonucunda cilt temizlendiği ve tazelendiği gibi ferah ve mükemmel bir yenilenme sağlanmış olmaktadır. Kısacası peeling uygulamak cilt için mükemmel sonuçlar vermekte ve daha genç bir görünüm kazandırmaktadır.

Kaynak: http://www.ciltvemakyaj.com/

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Bir cevap yazın