19 Mayıs 2022

Çocuğunuzla birlikte yapabileceğiniz ücretsiz aktiviteler

0 0
2 min read
Çocuğunuzla birlikte geçireceğiniz hafta sonunu eğlenceli hale getirmeye ne dersiniz?<br />
0 0

Çocuklarla yapılan aktiviteler genelde anne babalara pahalıya patlar. Ama onlarla yapılabilecek bazı aktivitelere ücret ödemek zorunda kalmazsınız.

İşte hem ücretsiz hem de eğlenceli aktiviteler’

Parka gidin’ En orijinal fikrin bu olmadığını biliyoruz ama her zaman işe yarayacaktır. Eğlenceli olması ve çocuklar tarafından her zamanla sevinçle karşılanması bir yana, yeni arkadaşlıklar için de uygun bir ortamdır parklar.

Engel parkuru’ Hazır bir engel parkuru almak oldukça pahalıya gelebilir. Ama evdeki uygun ve fazla malzemelerle çocuğunuza kendiniz bir engel parkuru hazırlayabilirsiniz. Bu onların saatlerce meşgul ve mutlu olmasını sağlayacak.

Defile’ Çocuğunuz giyinmeyi ve kıyafetleri seviyorsa, bunu bir eğlenceye çevirebilirsiniz. Beraberce farklı kombinasyonlardan oluşan giysiler giyerek eğlenebilir ve hatta bunları fotoğraflayıp sonra bakarken tekrar gülebilirsiniz.

Dans partisi’ Hemen hemen her çocuk dans etmeyi sever, hala denemediyseniz müziğin sesini biraz açın. Ufak dekorasyon oyunları ve belki formata uygun kostümlerle bu partiyi çok daha eğlenceli bir hale getirmek sizin elinizde.

Sabun köpüğü’ Basitçe elde edilen malzemelere rağmen açık havada çok zevkli anlar yaşamanıza sebep olacak bir diğer aktivite… Mutfak deterjanı katılmış su ve halka şeklinde ucu bükülmüş bir tel yeter de artar eğlenmeye, hele ortamda bir de köpek var ise. Dilerseniz renkli balonlar için suyun içine biraz da gıda boyası katabilirsiniz.

Su savaşı’ Halihazırda su tabancalarınız varsa kullanabilirsiniz ama ekstra masraf yapmanıza gerek yok, plastik kaplar ve şişeler de işinizi görecektir. Sıcak havalarda sulu şakalar sandığınızdan çok daha keyifli olabilir.

Evde sinema salonu’ Televizyonun bulunduğu odaya bulabildiğiniz tüm yastık ve battaniyeleri yığın, hatta bunları bir kuş yuvası gibi şekillendirin ve içine girip birlikte film keyfi yapın.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Bir cevap yazın