19 Mayıs 2022

Çocuğunuzu Telefon/Tablet Başından Kaldırmak İçin Scooter Önerin

0 0
3 min read
0 0

Kucağınıza almaya korktuğunuz bebeğiniz, hızla büyürken onunla geçen her vaktin ne kadar kıymetli olduğunun farkında mısınız? İlk adımlarını ne zaman atacak diye beklerken, arkasından yetişemediğiniz kadar hızlı koşmaya başladı bile değil mi? Yaz dönemine girmemiz ile birlikte çocuklarınızla parklarda, bahçelerde keyifli ve verimli vakit geçireceğiniz aktiviteler var. Tüm kış boyunca okul-ev ikileminde zaman geçiren çocuklarınız bu dönemde tablet ve bilgisayar oyunlarına da oldukça ilgi duymaya başlamışken onları evden çıkarmanın ve dışarıda yaşanacak çok keyifli zamanların olduğunu hatırlatmanın vakti geldi!

Çocuklarınızı evden dışarı çıkarmak, teknoloji ile araya bir mesafe koyabilmek için size bir önerimiz var; Scooter. Üstelik 2 yaşından itibaren yürüyebilen her çocuk için uygun boyutlarda scooter bulmak mümkünken neden evde oturalım ki? Yaş ile ilgili bir tereddüt yaşamanıza gerek yok! 2 yaş itibari ile yürümeyi öğrenmiş her çocuk scooter kullanabilme becerisine sahiptir; sadece scooterı keşfetmesi ve kendi kendine öğrenebilmesi için biraz zamana ihtiyacı vardır.

Çocuğunuz için scooter seçerken dikkat edilecekler

Çocuklarınız için scooter seçmek günümüzde oldukça zor. Rengarenk olmaları, desenli modelleri oldukça kafa karıştırmakta. Birçok model ve marka var. En çok bilinen markalar arasında voit scooter ve micro scooter yer alıyor. Voit Scooter, kaliteli malzeme yapısı ve fonksiyonel oluşuyla tercihler arasında ilk sıralarda yer alıyor. En iyi markayı seçmek ileride doğabilecek kazaları önlemede yardımcı olacaktır. Bu nedenle Scooterın markası önemlidir. Scooter modelleri Nezih.com.tr’de oldukça fazla, oradan inceleyerek seçebilirsiniz.

Scooter seçerken dikkat edilecek diğer bir konu tekerleklerdir. Voit marka scooterlarda tekerlek seçenekleri fazladır. 2, 3 veya 4 tekerlekli olmak üzere scooter bulabilirsiniz. Fazla tekerlek daha çok denge demektir. Yeni başlayan çocuklar için 3 veya 4 tekerlekli scooterlar önerilir. Denge kabiliyeti ve hız kazanma ile birlikte 3 teker ve 2 tekere inilebilir. Uzun süre kullanabileceğiniz Scooter 3 tekerlekli modellerdir. Denge kurması kolay, hız alması orta seviyededir. Bu nedenle başlangıç olarak 3 tekerlekli bir scooter seçebilirsiniz. Tekerleklerin kalınlığı ve plastik malzemesi de sürüş ve denge açısından önemli bir diğer konudur.

Tekerlek seçiminden sonra en önemli konu Scooterın direksiyon bölümünün fonksiyonel oluşudur. Direksiyon boyunu kullanımdan önce ayarlamalı ve çocuğunuz scooterın yanında ayarlama yaparak göğüs hizasına getirilmelidir. Böylece çocuğunuz kullanım sırasında eğilip bükülmeden rahat hareket edebilir. Voit scooterların en sevilen özelliğinden biri ayarlanabilir direksiyondur. Her çocuk boyuna göre ayarlanabilen 3 farklı seviyeye kadar direksiyon ayarı bulunur. Voit  scooter aldığınızda çocuğunuz 2 yaşındaysa, 4-5 yaşa kullanabileceğini bilerek almalısınız. Ayrıca platformdan tamamen ayrılabilen Voit scooterlar taşıma ve saklama kolaylığı da sağlar.

 

Scooterın plaform yapısı da çocuğun kullanımını etkileyen faktörlerdendir. Platformun geniş ve yere yakın olması kaza riskini azaltır. Voit scooterlarda tekerlek yapısına uygun platformlar kullanılması çocukların daha rahat hareket etmesini sağlar. Scooterına güvenen çocuk, daha rahat ve korkusuz kullanmaya başlar.

Scooterı seçtiniz ve iş bitti diye düşünmeyin! Çocuğunuz için güvenlik ekipmanlarını tamamlayarak sürüşe hazırlamanız gerekir. Kask, dizlik ve dirseklik gibi ekipmanlar olmadan çocuğunuzun scooter kullanmasına izin vermemelisiniz. Bu ekipmanları scooter ile beraber Nezih’ten temin edebilirsiniz. Nezih scooter kategorisindeki scooterları online olarak inceleyebilir ve ücretsiz kargo fırsatıyla satın alabilirsiniz.

İşte şimdi çocuğunuz scooter kullanımına hazır! Siz de keyifli vakit geçirmeye hazır mısınız?

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Bir cevap yazın