22 Mayıs 2022

Çocuk Gelişiminde Pedagog Desteği

0 0
2 min read
0 0

Çocuklarınızın gelişim süreçlerinde bir pedagog desteği almanız, gelişim ve eğitim sürecinin daha sağlıklı ilerlemesini sağlayacaktır. Özellikle okul öncesi dönemlerde çocuklar, birçok sorun ile karşılaşır ve yavaş yavaş kendini keşfetmeye başlar. Bu esnada ise yeni şeyler öğrenir veya öğrenme aşamasında bazı sıkıntılar yaşayabilir. Pedagog desteği, çocuğunuzun bundan sonraki hayatında daha rahat yol alabilmesini ve kendini bulabilmesini sağlayacaktır. Çeşitli terapiler ile çocuğunuzla samimi bir bağ kuran Uzman Klinik Psikolog ve Pedagog, Gülşah Öztürk Erten, çocuğunuzun sorunları ile yüzleşme ve onları aşabilme süreçlerinde size ve ona destek olur. Bu süreçte ailenin desteği de oldukça önemli bir rol oynar.

Çocuk Psikoloğu Nedir?

Çocuklar, gelişim süreçleri boyunca çeşitli sorunlarla yüzleşmek durumunda kalırlar. Bazı çocuklar bu sorunları kolaylıkla tek başına aşabilse de bazıları için durum bu şekilde ilerlemez. Bu, çocuğunuzun sorunlu olduğu anlamına gelmez. Çocukların öğrenme biçimleri ve süreçleri de tıpkı yetişkinler gibi farklılık gösterebilir. Çocuğunuzun ısrarla bir şeyi öğrenmeyi reddetmesi veya eğitim sırasında sıkıntı yaşaması durumunda çocuk psikoloğu yardımı alabilirsiniz.

Evinizde yaşadığınız problemler veya size bahsetmese de başına gelen şeyler çocuğunuzun hayatında problemlere yol açabilir. Böyle durumlarda problemi aşamadığınız zaman bir uzman tarafından destek almanızda fayda var.

Daha Güzel Yarınlar

Her çocuğun öğrenme biçimi farklıdır. Tıpkı görsel, işitsel öğrenme biçimlerinde olduğu gibi çocukların da öğrenme süreçleri ayrı ilerler. Örneğin tuvalet alışkanlığını edinme dönemi her çocukta farklılık gösterebilir. Çocuk, kaslarını kontrol etmeye başladığı zaman tuvalet alışkanlığını daha kolay şekilde kazanacaktır. Fakat kasların kontrolü de birkaç ay değişiklik gösterebilir. Bu aralıkta bulunan çocukların süreçlerinde oynamalar olsa da sonucunda çocuk tuvalet eğitimini tamamlamış olur. Fakat bazı çocuklar eğitimi reddedebilir ve öğrenmeyebilir. Pedagog desteği bu bağlamda sizler için önemli olabilir.

Doğru pedagog seçimi de çocuğunuzun gelişiminde etkili olacaktır. Eğer çocuk, pedagogu olan kişiye karşı kendini samimi hissetmezse ona yaşadıklarını, hissettiklerini ve düşüncelerini açmayabilir. Çocuğun pedagogla kuracağı iletişim son derece önemlidir. Çocuklarınızla samimi bir iletişim kurarak ona terapi destekleri sağlayan Gülşah Öztürk Erten, daha güzel yarınlarınız olsun diye sizin ve çocuklarınızın her sorununda yanında oluyor.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Bir cevap yazın