17 Ocak 2022

Çocuk Scooter Alırken Nelere Dikkat Edilmeli

0 0
2 min read
0 0

Bahar geldi, birçok çocuk çocuk scooterı almanız için size ısrar ediyor olabilir. Çocuğunuz size böyle bir taleple geldiğinde, peki nasıl bir scooter alacağınız ile ilgili tereddütünüz var mı? Peki çocuğunuza en iyi scooterı nasıl seçebilirsiniz? Size doğru scooter seçmenin ipuçlarını yazdık:

 

  1. Scooterı kullanmaya çocuğum hazır mı? Genelde 2,5- 3 yaşından itibaren çocuklar scooter kullanabilir. Böylece kendi vücdunu da keşfedebilir
  2. Çocuğum için Kaç tekerlekli scooter? 2, 3 veya 4 tekerlekli farklı scooter modelleri vardır. Küçük 2-3 yaşlarındaki çocuğunuz için 4 tekerlekli scooter modellerinden seçim yapmanız doğrudur, böylelikle dengeli gidebilir. 6 yaşından itibaren de 2 tekerlekli scooterı tercih edebilirsiniz. 3 tekerlekli bir scooter modelini dahda dengeli olur, yeni başlayan çocuklar için.
  3. 2 tekerlekli scooterı kaç yaşındaki çocuklar kullabailir? 5 yaşından büyükse, ya da gelişimsel olarak büyümüşse, biraz daha büyük çocuklar için olan 2 tekerlekl modeller uygundur. 2 tekerlekli modeller yüksek manevra kabiliyeti sunarlar ve daha hızlıdır ancak denge kurmayı öğrenmesi bu modellerle zordur. Eğer yine, çocuğunuzun önceden scooter tecrübesi varsa, 2 tekerlekli bir scooter ile kolyaca hızlanabilir.
  4. Direksiyon boyu ne olmalıdır:Çocuğunuza scooter’ı rahat bir şekilde kavrayabiliyor olmalı. Direksiyon, çocuğunuz scooter’ın üzerinde değil, yanındayken göğüs hizasında hatta boyun hizasında olmalıdır. Bu sebeple scooterın direksiyonu çocuğunuzun boyuna uygun yükseklikte olmalıdır. Çok alçak bir direksiyonda çocuğunuz rahat olmayacaktır. Çok yüksek bir direksiyonda ise kavrayamayacaktır. Birçok scootırın direksiyonu çocuğun boyuna göre ayarlanabilir.
  5. Scooter malzemesi kaliteli mi?: Ayrıca scooter’ın kaliteli malzemelerden üretildiğine de dikkat etmelisiniz. Bir scooter tamamıyla plastik veya metalden yapılmış olabilir. Küçük çocuklar için plastik olan malzemeleri tercih edebilirsiniz, çünkü daha hafif olacaktır. Büyük çocuklar için metal olanları tercih edebilirsiniz. Biraz daha ağır olabilir ama çocuğunuzun kilosunu taşıması daha kolay olacaktır.

 

Bunların hepsinin yanında, çocuğunuz için koruma ekipmanları da almalısınız. Kask, dizlik ve dirseklik gibi ekipmanlar olmadan çocuğunuz scooter kullanmaya başlamamalı. Alıştıktan sonra çocuğunuz scooterı tek başına sürmeyei öğrenebilir ama öncesinde korumasız kullanmamalıdır.

 

En güzel, en kaliteli ve en ucuz çocuk scooter modelleri 40%a varan indirimli fiyatlar ile Karakter Dükkanında. Üstelik Kapıda Ödeme imkanı ve 100 TL Üstü Kargo Bedava avantajı ile.

 

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
25 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
25 %
Angry
Angry
50 %
Surprise
Surprise
0 %

Bir cevap yazın