20 Mayıs 2022

Daha genç gösteren 5 makyaj hilesi

0 0
3 min read
Hatalı bir makyajla kendinizi yaşlı göstermek yerine bazı makyaj hileleriyle çok daha genç gözükmeye ne dersiniz?<br />
0 0

Sürekli makyaj yapan biriyseniz cildinizin yaşlanması kaçınılmazdır. Makyaj yapmaktan vazgeçin demiyoruz fakat bu makyajları hilelerini uygulayarak birkaç yaş gençleşebilirsiniz.

 İşte yılların etkisini silecek 5 pratik makyaj hilesi…

1-  Cilt lekeleri için kapatın

Cildiniz pürüzlü ve lekeli görünmeye mi başladı? Hormonal değişimler ve güneşe maruz kalma, cildinizde melanin kalıplarının birikmesine, hiper pigmentasyon oluşumuna ve koyu lekelere neden olur. 

Dengeli tonda bir cilt için işte yapmanız gerekenler’ Öncelikle makyaj uygulamasına anti-aging etkili bir bazla başlayın. Baz ürünler, cildinizin fondöten nemini emip bitirmesine bariyer oluşturur. Bu da genç ve canlı bir görünüm sağlar. İkinci adımınız concealer (kapatıcı) olmalı. Kapatıcıyı tüm yüzünüze değil doğrudan kusurların olduğunu düşündüğünüz bölgeye uygulayın. Ardından parmağınızla hafif vuruşlarla iyice yayın. Sonra da fondöteninizi sürün. Yoğun, pudra bazlı fondötenlerden uzak durun. Çünkü bu tip ürünler çizgilerinize yerleşir ve cildinizi kuru ve yaşlı gösterir.

2- Gözaltınız sizi ele verir

Eğer yeterince uyku uyumanıza rağmen göz altında koyu renk halkalar ve şiş gözlerden şikayet ediyorsanız bunu yenmek için göz çevrenize göz jelleri uygulayın. Bu tür jeller tüm gün boyunca sizi rahatlatır. Göz çevresini soğuk tutmak ekstra yumuşaklık ve rahatlık sağlar. Yüzük parmağınızla gözünüzün iç çukuruna doğru iterek iki dakika masaj yapmak toplanan suyun dağılması için faydalı olacaktır. Fondöten uyguladıktan sonra, bir aydınlatıcı uygulamalısınız.

3- Cildinizi gerginleştirin

Makyaja rağmen, yüzünüzün yorgun görünmesini önlemek için cildinizi gergin gösteren hileler kullanın. Bunun için farınızı mutlaka yukarı doğru sürün. Dışa doğru ve göz kenarına doğru sürmekten çok daha etkilidir. Kirpiklerden kaş kemiğine kadar cilt tonunuzda bir baz kullanın. Sonra hem alt hem üst kirpik çizginize herhangi bir renk uygulayın. Daha cesur bir görünüm istiyorsanız gözkapağı ortasında rengi artırın. Bu uygulama gözlerinizin daha iri ve aydınlık görünmesini sağlar. Gözlerinizin daha açık görünmesi için kirpiklerinizi kıvırın ve orta bölgesine maskara uygulayın. Ve asla kaşlarınızı unutmayın. Bir kaş kalemiyle onlara şekil ve renk verin.

4- Dolgun dudaklar daha genç gösterir

İlerleyen yaş ile birlikte daha az kolajen üretimi olduğu için dudaklar dolgunluğunu kaybeder. Küçük kırışıklıkları ve çizgileri dolduran ve dolgunluk veren bir ürünle gizleyin. Balm ya da şeffaf parlatıcı kullanmak isterseniz dudaklarınızla aynı tonda olmasına dikkat edin. Eğer renk tercih ediyorsanız; bu uygulama sonrasında dudak kaleminizle rujunuzu eşleştirin. Ve son olarak bir miktar parlatıcıyı alt dudağa ve üst dudaktaki orta bölüme az miktarda dokundurun.

5- Gıdınızı gizleyin

Çene kemiği etrafınızdaki kontura yoğunlaşın. Çene bölgesindeki diyagonalde renk kullanın. Kulak arkasından başlayın ve çene altına kadar inin. Tıpkı bir maske gibi… Renk uygulamadan önce fondöten sürmeniz pürüzsüz bir görünüm verecektir. Işıltılı ya da aydınlatıcı ürünlerden uzak durun. Çünkü bu gizlemek istediğiniz alanı daha da belirgin ve dikkat çekici hale getirir. Eğer yanaklarınızda sarkıklık ve çukurlaşma varsa elmacık kemiği altına kontur uygulamayın. Allığı tüm elmacık kemiği boyunca ve yukarıya doğru uygulayın.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Bir cevap yazın