17 Ocak 2022

Davetlerde Sizi Gecenin Yıldızı Yapacak 3 İpucu

0 0
3 min read
0 0

Düğün, gala ya da gece davetleri, kadınlar için özel günlerin başında geliyor. Günlük hayatın rutin düzeni içinde pek sık karşılaşılmayan bu tarz özel davetlere de ise gecenin yıldızı olmak her kadının ortak istediği. Bu nedenle de kıyafet tercihlerinden aksesuar seçimlerine kadar her bir ayrıntıyı büyük bir incelik ile düşünüp nihai kararlar verilerek tarz yaratılıyor.

Elbette bu gibi davetlerde, kendinize özgü stilinizi gösterip tarzınız ile geceye damga vurmak, gecenin unutulmaz olmanın en etkili yolu. Bunu sağlamak için ise dikkat etmeniz gereken belirli unsurlar var. Biz de bu unsurları sizin için bir araya getirerek, özel davetlerde insanların aklında nasıl silinmeyecek bir iz bırakabileceğinizi sizin için bir araya getirdik.

1- Elbise Seçimi

Bir davete uygun giyinmek için o sezonun trendlerinden faydalanmak en büyük yardımcınız olabilir. Elbette katılacağınız davetinde konsepti de bu noktada önemli. Örneğin bir partiye katılıyorsanız, şıklığın yanında rahatlığı da göz önüne almanız gerekirken, özel bir düğün ya da gala gibi bir etkinliğe katılıyorsanız rahatlıktan biraz taviz verebilirsiniz. Ancak gittiğiniz davet her ne olursa olsun, abartıdan uzak kalıp dönemin renklerine hakim bir elbise sizi kurtarabilir. Özellikle tek renk elbise modelleri içinden farklı kesim tarzlarına göre fiziğinize en uygun olanı bulup değerlendirebilirsiniz.

Bu tarz elbiselerin başında ise hiçbir zaman modası geçmeyen siyah elbise modelleri ön plana çıkıyor. Hem sadeliği hem de şıklığı sizlere sunan siyah elbiseler, tamamlayıcı aksesuarlar ile sizi gecenin yıldızı yapabilir.

2- Aksesuar Kullanımı

Hangi elbiseyi giymeye karar verirseniz verin, aksesuarlar onları tamamlayan en önemli etmen oluyor. Küpeler, kolyeler, bileklikler, elbisenizin ve tarzınızın en önemli göstergesi halinde olacak. Kıyafette seçilen renklere uygun olarak mücevher tercihi yapmak en etkili sonucu vereceği gibi muhteşem bir görsel bütünlüğü de sizlere sağlayabilir.

Bu aksesuarlarla birlikte elbisenizle uyum sağlayacak olmazsa olmazınız kadın çanta modelleri arasından bir seçim yapmanız gerekecek. Davetlerde sıklıkla kullanılan clutch çantalar, gece davetleri için tercih edilebilecek en güzel modellerden. Ufak ve şık yapısının yanı sıra birbirinden farklı renkleriyle her elbiseyle muhteşem bir uyum sağlayacak olan clutch çanta ile aksesuarlarınızı en etkili şekilde kullanabilirsiniz. Davetlere özel en güzel çanta modellerine ise Leather & Paper farkıyla ulaşabilirsiniz. Her biri hakiki deri olan ve el işçiliği ile üretilen çantalar, şıklığınıza şıklık katmanın en etkili yöntemi olacak.

3- Makyaj

Makyaj konusu belki de en önemli noktalardan bir tanesini oluşturuyor. Özellikle kadınların makyaj konusunda ne kadar hassas oldukları düşünüldüğü zaman bu önem daha da göz önüne çıkıyor. Makyaj konusunda ise sizi en fazla ön plana çıkarabilecek detay rujdan geçiyor. Bu yüzden de kıyafetiniz ile uyumlu olacak bir biçimde ruj tercihi yapmak en mantıklı seçimlerden birisi olabilir.

Bununla birlikte yine abartıdan uzak bir makyaj tercih etmenizde fayda var. Sizi daha çok yansıtacak, basit ve sade bir makyaj ile gecenin yıldızı olmabilmeniz çok daha kolay.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Bir cevap yazın