17 Mayıs 2022

Diş Ağrısı İçin Ağrı Kesici Antibiyotik İlaçlar

1 0
6 min read
1 0

Diş ağrısı bütün insanların hayatında onlarca kez karşılaştığı dayanılmaz bir ağrı türüdür. Diş ağrısından kurtulmak isteyen kişiler diş ağrısı için ağrı kesici antibiyotik ilaç arayışı içine girmektedirler. Biz bu araştırmamızda sizler için eczanelerde reçeteli veya reçetesiz satılan tüm diş ağrısı ilaçlarını araştırıp paylaşmak istedik. Sürekli olarak bu listeyi güncellemeye devam edeceğiz. Sizde bildiğiniz işe yarayan diş ağrısı için ilaçlar, antibiyotikler ve çeşitli ağrı kesiciler biliyorsanız yorum kısmından ekleme yaparak bilgilerinizi insanlarla paylaşabilirsiniz. Ayrıca diş ağrısını geçirmek için bildiğiniz doğal yöntemler var ise bunları da paylaşırsanız mutlu oluruz.

Diş Ağrısı İçin Apranax;
apranax diş ağrısı ilacıDiş ağrılarında sıklıkla tercih edilen tablet formunda bulunan bir ilaçtır. Analjezik yani ağrı kesici özelliği sebebiyle sıklıkla kullanılmaktadır. Diş ağrılarının geçici süreliğine geçmesine yardımcı olmaktadır. Fakat doktorlar bu ilacın sürekli kullanımda sindirim sistemi problemlerine sebep olabileceğini belirtmektedirler. Genellikle dişlerinizi çektikten sonra ağrı yaşarsanız bu ilacı kullanabilirsiniz.

Apranax Hakkında Ek Güncelleme
Önemli uyarı; yaptığımız araştırmalar sonucu Apranax isimli ilacın naproksen sodyum alerjisi olan kişilerde ciddi yan etkilere sebep olduğu tespit edilmiştir. Özellikle diş ağrısı için ağrı kesici olarak bu ilaç kullanıldığı zaman bol suyla yutulması gerekmektedir. Alerjik rahatsızlıkları olan kişilerin listede belirttiğimiz diğer etki gücü daha düşük ilaçları kullanmalarını tavsiye ediyoruz.

Amoklavin Antibiyotik Diş Ağrısında İşe Yarar Mi?
amoklavin diş ağrısı antibiyotikAmoklavin solunum yolu enfeksiyonlarında, ameliyat sonrasında ve çeşitli sebeplerle kullanılan çok güçlü bir antibiyotiktir. Bu antibiyotik diş ağrısı çeken kişiler tarafından sıklıkla kullanılmaktadır. Çünkü amoklavin diş ağrısı için 6-8 saatlik bir sakinleştirici ilaç etkisi göstermektedir.

Augmentin Diş Apsesini Geçirir Mi?
augmentin diş ağrısında kullanımı
Bu ilaç diş apsesine bağlı olarak ortaya çıkan diş ağrıları için güçlü bir ağrı kesici antibiyotiktir. Dişinde şişme olan kişiler doktora gittikleri zaman ilk olarak bu ilaç verilmektedir. 5 gün içinde apsenin oluşturmuş olduğu şişliği ve bu süre içinde yaşanan ağrıları giderme özelliği bulunmaktadır. Ardından apse geçtikten sonra dişin tedavisi için gerekli işlemlere başlanır.

Rovamycine Diş Ağrısında Kullanımı;
rovamacine diş ağrısı ilaçları
Rovamycine de augmentin gibi genellikle diş apsesi ağrılarını ve apsenin kendisini geçirmek için uygulanan antibiyotik ilaçlardan biridir. Yoğun şekilde ağrı kesici özelliği bulunmaktadır.

Novalgin Diş Ağrısını Keser Mi?
novalgin diş ağrısını geçirir mi
Diş ağrısı için antibiyotik kullanmak vücudunuzda ciddi ve kalıcı hasarlara sebep olabilir. Bu sebeple antibiyotik yerine sizlerin novalgin kullanmanızı öneriyoruz. Çünkü novalgin güçlü şekilde diş ağrısı için ağrı kesici özellik göstermektedir.

Majezik Tablet + Gargara + Sprey;
majezik gargara diş ağrısı majezik kapsül diş ağrısı majezik sprey diş ağrısı
Birçok farklı formda bulunabilen bu ilaç başta diş ağrısı olmak üzere vücutta görülen birçok ağrının geçmesini sağlamaktadır. Gargara ve sprey şeklinde kullanıldığında ise özellikle diş ağrılarının geçmesini ve ağız yaralarının iyileşmesini sağlamaktadır.

Arveles 25 mg Diş Ağrısı Kesici;
arveles ağrı kesici
Diş ağrılarının kesilmesi için tercih edilen güçlü ilaçlardan biri olarak ön plana çıkmaktadır. Ayrıca diş ağrısının dışında adet ağrıları, ameliyat ağrıları, kas ağrıları vb. çeşitli ağrılarda da etkin rol oynamaktadır.

Flurend Gargara ve Sprey;
flurend gargara ve sprey
Bu ilaç ağız içinde görülen yaraların iyileşmesini sağladığı gibi aynı zamanda diş minelesinde zedelenmeden dolayı veya dişlerde çürümeden dolayı görülen ağrılarda giderici etki göstermektedir.

Parol 500 mg;
parol diş ağrısı hakkında
Özellikle kış aylarında bu ilaçla sıklıklı karşılaşırız. Çünkü gribe karşı etkili, ateş düşürücü ve ağrı kesici özelliğe sahiptir. Diş ağrısı için uygun bir ağrı kesici olup, diş ağrısının yanında sırt ağrılarında, kas ağrılarında ve kış hastalıklarına bağlı olarak görülen birçok hastalığı karşı da etkilidir.

Bebeklerde Diş Ağrısı İçin Ağrı Kesici;
bebeklerde diş ağrısı için ilaç
Yukarıda saydığımız ilaçların hiçbiri bebeklerde görülen diş ağrıları için uygun değildir. Genellikle bebekler için 120 mg/5 ml şeklinde olan gripin şurup kullanabilirsiniz. Bu şurup bebeklerde diş ağrısıyla beraber birçok hafif ve orta şiddetli ağrıyı da kesmektedir. Ayrıca ateş giderici olarak da kullanılabilmektedir. Eğer bebeğinizde diş ağrısı olduğundan şüpheleniyor iseniz. Biran önce doktora gidip en uygun ilacı temin etmelisiniz. Bebeklerde diş ağrısı için ilaç hakkında daha fazla ayrıntılı araştırma yapamadığımız için şimdilik birşey söyleyemiyoruz.

Vermidon Şurubun Diş Ağrısına Faydası Var Mı?
vermidon şurup diş ağrısı için
160mg/5ml boyutunda bulunan bu şurup ağrı kesici ve ateş düşürücü özelliğe sahiptir. Bu sebeple kimi zamanlarda diş ağrısı için tercih edilebilmektedir. Genellikde diş ağrısında hap yerine şurup formu daha etkili olmaktadır.

Aspirin Diş Ağrısını Keser Mi?
aspirin diş ağrısını keser mi
Yıllardır bakkaldan alarak kullandığımız bu ilaç yoğun şekilde kan sıvılaştırıcı özelliğe sahiptir. Diş ağrılarının geçici süreliğine geçmesine yardımcı olmaktadır. Novalgin kadar etkili olmasa da diş ağrılarında güçlü yan etkileri olan ilaçları kullanmak istemeyen kişiler aspirin kullanmayı tercih edebilirler.

Ek İlaç Güncellemesi: 08.11.2014
Minoset Plus Ağrı Kesici;
minoset plus

Genellikle hafif ve orta şiddetli diş ağrılarının giderilmesinde etkili bir ilaçtır. Ayıca ateş düşürücü özelliği de bulunmaktadır. Fakat diş ağrısı için ağrı kesici ilaç ihtiyacı bulunan kişilerin bu ilacı 10 günden daha fazla kullanmamaları doktorlar tarafından tavsiye edilmektedir. Ayrıca minoset plus alkol ile beraber atılmaması gereken bir ilaçtır. Diğer tüm ilaçlar gibi buda alkol ile beraber alındığında karaciğerde yıpranmalara sebep olabilmektedir.

Dolphin 500 mg Tablet;
dolphin 500 mg

Analjezik yani ağrı kesici ilaç grubunda bulunmakta ve diş doktorları tarafından diş ağrılarının geçmesi için sıklıkla hasta reçetelerine yazılmaktadır. Bu ilaç diş ağrılarının dışında vücutta meydana gelen çeşitli nedenlere bağlı genel ağrıların geçmesinde, adet ağrılarında ve eklemlerde görülen ağrılarda kullanılmaktadır. Bu ilacın yazıldığı hastalara genellikle 1 hafta kullanmaları gerektiği tavsiye edilmektedir.ın. Eğer çok kanamanız olursa hekiminize başvurunuz.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
80 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
20 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

More Stories

0 0
4 min read
0 0
5 min read

Bir cevap yazın